Противниците на религиите твърдят, че те (религиите) постоянно въвеждат хората в заблуждения. Религиозните адепти твърдят, че нерелигиозните хора са в дълбоко заблуждение. Дали може да се отсъди, кои грешат? 
Goto Thread: PreviousNext
Goto: Forum ListMessage ListNew TopicSearchLog In
Bezkrainostta sadarja vsichkoto-i dobro-Bog i zlo-antiBog.
Posted by: Inposuble-infinity-tsialost. (IP Logged)
Date: September 02, 2005 02:46PM

Sledovatelno ot toia filosofski argyment sledva -che ima dobro-moralno-religiozno-Bojestveno-Bog.No ima i zlo-nemoralno-nereligiozno-AntiBog.Velikata zagadka na sveta e prostta.Bog e i anti Bog-ednovremenno.Toi moje da proiaviava razlicni protivopolojni kachestva.Toi po definitsia nali e nai silnoto i vsichko mojeshto sashtestvo.Znachi moje ako poiska da stane i losh-nedobar-ili neytralen-nezainteresovan i t.n.Moje ako poiska da sazdade kamak koito da ne moje da digne posle-da stane i vsesilen i vseslab.Zloto ne moje da se poiavi na magia-na chydo-takiva niama.Ima si granitsi i zakoni na koito i Bog-Vishia Razym e podchinen.Po dobre i pravilno e da se izpolzva -Vish Razym-zashtoto Bog e sinonim na svrahmogashto-svrahsavarshenno sashtestvo-a takova niama.Vishia Razym e kraen vav vremeprostranstvoto-edinstven-samoten-i logichno e poveche introverten i ne moje da obicha estestveno-kato nas.Zashtoto e poskoro neshto izkystveno-a ne lichnost sas psihologia-harakter.Po definitsia toi ne moje da obhvane neobhvatnata bezkrainost-ima si yj vsichko...No niama mnogo neshta-katodrygoto az -vazmojnostta da se rajda i ychi...Istinata e tochno obratna na ofitsialnata religia.Tam sam vidial niakolko hiliadi protivorechia.Che Bog mojel vsicko-dori da stane i chovek i Bog ednovremenno-da se rodi kato takav -da poemel chyjdi grehove-absyrdno i nespravedlivo.Da pravel chydesa i da naryshaval zakona za zapazvane na energiata.Ne ne-ne moje tia neshta.Pisani sa podrobnosti tyk i predi.V bibliata yj Bogat tam shtal da sadi vsiako jivotno za proliatata krav na horata.Tapotia-nito sega bivat nakazvani-nito posle s niakakvi ogniove shte badat parjeni.Prosto te sa si hishnitsi-i ne mogat da badat drygo-nito da im se tarsi moralna ili kakva da e otgovornost.A krititsite na Bibliata i na religiata sa pisali mnogo po vaprosa.Istinata za tainata na sveta e prosta-Ima dobri neshta-no religia sas samo religiozen Bog niama.Edno napraveno dobro ne pokriva i zalichava nechie storeno zlo.Lubov i spravedlivost sa razlichni protivopolojni istini no na edna ploskost.Edinstvo i borba na protivopolojnostite.Dyalizmat sas plyralizmat vav monizmat sa istinata.Do tyk-temata e maksimalno sakratena i e bezkraino dalga.Vsichki sme religiozni ateisti i ateistichni religioznitsii.Yspeh na vseki v tarseneto na istinata.Neo Levski Nosho Nisys Robihno-AntiRobihno i t.n.

Re: Bezkrainostta sadarja vsichkoto-i dobro-Bog i zlo-antiBog.
Posted by: realna realnost (IP Logged)
Date: September 07, 2005 02:26PM

Biha mogli da se okajat verni i 3-te varianta.Vishia Intelekt da si ima svoi kriterii za pravilno i nepravilno ot nashite-tvoreniata-i da se stigne do kompromisnia variant.Koito pojelaiat da se pokaiat-saobraziat s negovite kriterii -shte badat izchisteni i dori s iztrita pamet-ako te pojelaiat tova-i da jiveiat vechno.optimistichnata teoria.Pesimistichnata e che sme nesavarshenni-t-neshtata sa se obarkali-Vishia Intelekt e napravil greshka i nikoi niama da jivee vechno.Kato vseki shte si poluchi zaslyjenoto dori i Visshia Intelekt shte se samonakaje -izvini za greshkata si.Koiato e da ostavi zlite dyhove da napraviat sveta-a ne che izobshto gi e sazdal.I vseki da polychi chastichen vremenen Rai do izcherpvaneto my-kato obezteshtetenie za nepravdite koito e prejivial.I vsichki izklycheni zavinagi.3-ta e skrita-slojna-neiasna.Moje bi kombinatsia na parvite dve.I samo niakoi da priemat greshkite-nesavarshenstvata dori na svoia sazdatel i da my prostiat i da gi izchisti i da jiveiat vechno spored negovite kriterii.Kato nikoga niama da ima novo tvorenie koeto da my bade pozvoleno da pravi zlo na nevinni dyshi.Az ne znam koe ot trite e istinata.Kato che li e ili 1 ili poskoro 3 .Vapros i na viara pri yslojneni danni .Do tyk biah s teoriite si.Dano sam bil razbran pravilno.NEO LEVSKI NOSHO NISYS INFINITY I T.N.zASHTO LI-AMI ZASHTOTO V MEN KATO V SVETA IMA OT VSICHKOTO-EDINSTVO I BORBA NA PROTIVOPOLOJNOSTITE.I S 3 HIPOTEZA SE OBEDINIAVAT 3-TE REALNOSTI-NA DOBROTO-DYSHATA-LYBOVTA-NEYTRALNOTO SAZNATELNO AZ -KOETO E NYLEVO PO ZNAK -I NA OTRITSATELNATA STYDENA PRAVDA KOIATO NE PROSTAVA A IZISKVA PLASHTANE-OTMASHTENIE.3-TE REALNOSTI NE SE VZAIMOZAMESTVAT-A TAKA SE I OBEDINIAVAT I DOPALVAT.SVARSHI SE.



Sorry, only registered users may post in this forum.
This forum powered by Phorum.