Ако обикновеният човек се заблуди, най-много да убие себе си. Ако се заблуди ученият, той може да убие милиони. 
Goto Thread: PreviousNext
Goto: Forum ListMessage ListNew TopicSearchLog In
,,Determiniranata-programirana ot ,,informatsionni poleta-programi,,evolytsia e.
Posted by: Nikolai Mitev Kolev (IP Logged)
Date: October 14, 2005 03:01PM

...e viarna.Shte pochna po nestandartno.Samo che s pomoshta na namesata na NLO-faktorat.Koito nikoi ne znae kakvo e tochno.No bi sledvalo ako se otrekat religii s tehnite stranni Bogove -da se okaje edinstveno vazmojno da e viarna evolytsiata no s gennata manipylatsia i izmama na bykvalni izvanzemni -ot materia.A ne ot,,prizrachna energiina-okyltna,,energia.Za niakoi neshta sam pisal zatova niama da izpadam v podrobnosti.Naykata-ne vijda protivorechiata si v svoite teorii za bykvalnata-bavna-estestvena-,,Darvinova,,evolutsia.Za tiah pisah tyk v temata si-,,Evolytsiata e nai goliamata zablyda,,.Shte pripomnia samo che ima vidove koito niama kak ot samosebe si-bez vanshna namesa daevoluirat.Mnogo sa razlichni i s dalechni nesavmestimi organi i fynktsii.Ima danii ot ychenite che veroiatno evolytsiata na drygi svetove e protichala po po razlichen nacin.I ysloviata,sredata i sashtestvata tam sa mnogo po razlichni ot zemnite.Ne che na Zemiata ne sa otkriti stranni-,,izvanzemnopodoni,,rastenia i jivotni.No bez podrobnosti-zatova i drygi neshta si ima spetsializirani knigi.Gledah go po -,,Diskavery,,i ,,National Geographik Chanel,,.3 filma.Osobeno po geographik be interesno.Lipsvashtite mejdinni vidove-polyvidove,zvena i t.n v evolytsiata sa skriti po vsiaka veroitnost ot izvanzemnite s tsel-kontrol-eksperiment,igra,zombi-dori moje bi naychni tseli.E ne se znae taka li e-no ima ogromna baza danni i v paleontologiata-za jivotni ot yj razlichni geolojki plstove namereni v obshti grobove-v edno geolojko vreme-tam kadeto ne im e miastoto.I v biologiata sashto pri blizki vidove koito obache stranno sa mnogo dalechni ili nesavmestimi po niakoi organi i fynktsii-i trydno biha evoluirali.Za sashtestvyvaneto na-,,informatsionnite poleta-programi,,be zagatnato ot drygi ychastnitsi tyk v priblizitelen vid.Dori i ot men v temite si za -,,bezkraino mnogoto "kletkovi svetove''-,,kletka sviat s tsentralen vatreshnokletachen Izkystven Intelekt,,.Ili neshto podobno be.Greshkata mi moje bi che -si go predstaviah kato Razym s lichnost,individyalnost-a ne neshto kato-,,inteligentni samoprogramirani,,komputarno podobni programi,,.Zashtoto mi se stryvashe syrovo i trydno priemlivo vsichko da se rajda v slabost i ,,malkost,,-i da se razviva i ymira.Ako tova e Razym bi imalo filosofski i logicheski problemi.Ot roda moje li da ima takav vechen razym bilo izkystven sas individyalnost i lichnost-triabva da moje da niama takiva.Ili estestven neshto kato slab,ogranitchen v bezkrainoto prostranstvo samoten Bog-koito triabva da se otegchava,da izpada v tsikli na ymora-vklychvane-iklychvane-neshto kato nashia nesavarshen san.Koito yj e mojel da e sam-a pravi jivot -koito e niamal.I dori po svoemy savarshen i spravedliv-da ne e vsetsialosavarshen,vsichko imasht-Bog s lipsa i slabosti?Ot koeto shte izleze ,che tova e absyrd-oshte poveche da ostavash zloto da zasiaga nevinni hora i jivotni.Bilo to prinyden i bez izbor-"Ama che bogbi bil?Izhitren-nadlagan ot zloto?A se setih che triabva i na teoria e imal izbor-mojel e da prekrati zloto za nevinnoto potomstvo a da nakaje samo pregreshilite.A i zashto da se vrazva na zloto-i kakvo toi i to da my dokazva?Nali ako yj dyhovete parvo nevinno sa se samozablydili v greshno mislene-to posle kato im e daden shans sa go othvarlili-''na teoria i spored logikata taka e trabvalo da se postapva''?Da i e mojel da gi izolira-a ne yj da ostavia ili da lajat v niakakav izmislen Rai,ili yj da praviat napravo gotov jivot.Drygata mi greshka be tyk.Bihme imali pravo na bynt -nedovolstvo-spravedlivo ogorchenie che yj Bogat e ostavil bez izbor da imame da ni praviat loshi sili-i to i nie podobni na tiah-po tiahno podobie i obraz.A posle i da nosim i posledstviata i otgovornostite za tova.Dori i sas-,,izmislenoto ot men chistilishte i 2ia shans tam,,neshtata ne se ,,spasiavat.A i niama pred kogo kakvo da se dokazva.Ako sa bili na teoria sami e iasno.Ako e imalo drygi sashtestva-ne ot plat-"zashtoto drygi hora na teoria ne sa bili sazdadeni-i ne e moglo da ima''-to te biha go razbrali Bogat i poviarvali.Nali taka bi sledvalo da sa bili eventyalno satvoreni.Razbirashti koe e dobro i koe zlo i da varvat i se doveriavat na dobria si Sazdatel?A ne kato v tazi izmislena kniga-''Nlo-Bibliata,,.Pogreshno e da ia naricham veche taka-tia e i choveshka izmishliotina.I da ima skriti simvoli-savpadenia-matematiki-izpalniavashti se yj prorochestva to tia e naglasena i triabva iztsialo da ne i se viarva.Na nishto istinsko ne e simvol tia.Tova be neobhodimo obiasnenie-poiasnenie-dokazatelstvo che bi sledvalo da ima -,,programi''a ne Izkystveni i kakvi da e Vishi Intelekti.Dokazatelstva che ima Nlo sam daval tyk v toia forym i syb-forymite-zatova tiah,kakto i tezi na evolytsiata niama da gi davam.Te se znaiat ot naykata.Nito e imalo rai predi 6000g,nito se e poiavil tochno predi 60 000 g parvia chovek.Zashtoto poslednata data se razminava s 1-2 miliona na naykata za parvia chovek.A i tova niama goliamo znachenie -nito tochno moje da se dokaje.No eto oshte edin primer kak-,,Nlo,,moje i barka ne samo vav fosilite-no i v genite i mozatsite ni za da si vavede falshivite teorii.Spored iztochnite religii choveshkite rasi sa se poiavili niakade tam-60 000 -70 000 g-cpored -,,stansite im,,vedite im,ypanishadite im i t.n.Prosto istinata e niakade tam-a te ia kriat ot nas i ni karat ako im pozvolim i im se ostavim na tehnite teorii.Igrata na jivota se iaviava-tiahnata -,,Matritsionna-Determinirana Biblia-kniga na jivota-i smarta-na poznanieto i neznanieto-na kyndalini-seksyalnata i ymstvenata zmia-zlo i laji''.No nie imame chastichen svoboden izbor da se borim-i kato v elektronnite igri-da othvarliame postavenoto ni prepiastvie-da se ,,propyjdame-prosvetliavame,,i da minavame v pogornoto nivo.Nakraia kato ne mogat da ni lajat s idei i da ni zombirvat i yj lekyvat jivota i tialoto ni-shte im ostane samo vlianie varhy obstoiatelstvata na jivota ni.Koi v kakvoto viarva i kakto jivee-takiva i neshta te my praviat da my se slychvat.Dokazatelstva i primeri-milioni.Shte baem na po visoko nivp s istinata-niama da sklychvame pagybna sdelka s tiah i da vzimame i davame zaslepeni-izlagani.A shte sme ydovletvoreni-mirni,radostni,svobodni-pone v tova otnoshenie.I shte sme spokoini i s lekota-i chista savest kato men v tozi stranen,stranen,stranen sviat...Kato Alisi v stranata na chydesata koito sa se sabydili ot san i robstvo i vijdat sveta takav kakavto e.A tova za men i poprintsip e na i golemia smisal i nai beztsennoto.Vapros na izbor.Az stanah ,,determiniran-kvantov,,evolutsionist.Chak ne moga da poviarvam.A niakoi tyk v tozi forym shte sa ychydeni i pone malko dovolni.Vsichko hybavo na vsichki.



Sorry, only registered users may post in this forum.
This forum powered by Phorum.