Щом се отвори дума за мисионерство, хората си мислят за религия. И понякога за дипломация. Около нас обаче има и други мисионери - такива, които работят срещу заблудите. Нека споделим тук по нещо за тях. Нека ги доведем тук. 
Goto Thread: PreviousNext
Goto: Forum ListMessage ListNew TopicSearchLog In
Отговор на коментариите по статията ми "Българи, вразумете се"
Posted by: Ahmet TACEMEN (IP Logged)
Date: December 02, 2004 11:31AM

ОТГОВОР НА КОМЕНТАРИТЕ ПО СТАТИЯТА МИ "БЪЛГАРИ ВРАЗУМЕТЕ СЕ"
(Kоментарите са поместени в "İDE Lİ" [www.ide.li] ...)

(БЪЛГАРИЯ НА БЪЛГАРИТЕ НО НА КОИ БЪЛГАРИ)

1. Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) от Анонимен на 11/09/2004
Glypostite sa opasni, no si ostavat glyposti
Dr.Ahmet TACEMEN:
Глупостите, когато са глупости, не са опасни. Когато глупостите са опасни, тогава глупостите престават да бъдат глупости.
==================================================================================
2. Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) Анонимен на 11/09/2004
G-n Dr. Ahmet Tacemen, ako oshte 15 godini ne govorite balgarski , shte ni napravite neocenima usluga! Edno teoria se dokazva s fakti, a ne s bezsmisleni brashtolevenia.. Moite nabljudenia varhu etnosa kam koito prinadlegite dokazvat slednoto-nahalni, mazni, gotovi vinagi da oplujat darjavata kojato im e Rodina, dala obrazovanie i t.n. Za vas samo Türkie i alah sa vajni, gotovi ste i chovek da ubiete za tova. Za tova ne mi govorete gluposti a si varvete tam, kadeto vi tegli sarceto, a imenno v Turcia...
Dr. Ahmet TACEMEN:
" G-n Dr. Ahmet Tacemen, ako oshte 15 godini ne govorite balgarski, shte ni napravite neocenima usluga!"... Това е единственото вярно и искрено изречение на коментиращия статията ми. Благодарни сме му, за това вярно и искрено изречение...
Аз всякога съм искрен и правдив. За това чуйте какво ще ви кажа: В никакъв случай не съм чакал цели 15 години, да проговоря български, за да ви направя услуга. Това е великото търпение на прокобата... Блажени са търпящите!...
Или фактите в статията ми са ослепили коментиращия статията ми, или се прави на улав че не ги вижда; като казва "Edno teoria se dokazva s fakti, a ne s bezsmisleni brashtolevenia."!
На мен, и Турската Държава ми даде образование. Но и тя е доволна от мене, бога ми, за това че ми е дала образование, толкова, колкото е доволна от мен, по това отношение и Българската Държава!...
А ти, драги, знаеш ли, България защо ми даде образование?! България ми даде образование, за да мътя водата на Турция. А България, като една социолно-правна държава просто бе длъжна, да даде образование на всички свои граждани. Висшето образование на страни; българите тюрци, една проста шофйорска - любителска книжка не можеха да вземат, без одобрението на органите на Държавна Сигурност...
За мен, въпреки всичките гаври, до изгонването ми от родината; българската държава е била единственият ми олтар. Това се знае. За това съм оставен и жив... Що се отнася до България и сега за мен няма нищо по-свято от нея. Защото аз съм Българин и като такъв; България е първо моя родина; след това, като българославянин е твоя родина!
България първо е родина на тюркобългарите, после е родина на славянобългарите. България дали ще бъде и държава на тюркобългарите, за сега не се знае; но всякога и во веки веков първо ще бъде родина на тюркобългарите и на техните поколения тюркобългари, па след това твоя и на твоите поколения родина...
Що се отнася до Аллаха... Ти знаеш ли, че древните истории по теология пишат, че Христос на разпятието е говорил български. Което означава, че Христос, по подобие на безброй светии, в това число и св.св. Кирил и Методий, е бил българин. Това е самата истина за българина; но този българин не си ти драги, това съм аз; защото по онуй време теб никой не те знае и никой не ще да те знае!...
А българите след като са изповядали и разпространили сред човечеството Йудейската и Християнската религия и след развращенията на тези религии от приелите ги чужди на българите племена; като вечно търсещи правдата чеда, са се подслонили в лоното на исляма, като най човечната и справедлива религия. Българите и ислямската религия са разпространили на изток до Японско море и на запад до Испания ...
Не забравяй, че своето съшествование дължиш на българите; които "търсейки справедлив закон"; след като са изповядали и разпространили религиите на Мойсей и на Христос, са преминали в религията на Мохаммед. Такива хора като българите изповядали и трите религии и изповядващи третата религия Исляма, не са в състояние да убиват...
==================================================================================
3. Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) от Анонимен на 09/09/2004 Османската Империя не прави нищо за спирането на пославянчването на българите или за тяхното ислямизиране. Ami sigurno.Te destina hiliadi giaurski glavi, razdelili se s telata si kakvo sa? Nali za mrasnite fanatizi kato toia hvaliprazko gore, giaurskite jivoti niamat znachenie. I vaobste potresen sam kakvi gluposti se uchat po istoria v turzia. Napravo mi ide v razrez sas vsichki evropeiski normi da zaiavia: Smart na isliamskite fanatizi! Na vsichki isliamski fanatizi! I toia Ahmetcho gore, da e parvia razstrelian! Botev i Levski ne sa dali naprazno jivota si v borbata srestu osmanskia podtisnik! Nie pomnim! Pomnim Perustiza i Batak! Pomnim Panagiuriste i Kaliakra! Pomnim Koprivstiza i Veliko Tarnovo! Taka che skapi g-n Ahmet, lagete drugi! Balgaria na Balgarite! Vsichki koito se smiatat za turzi- van!
Dr.Ahmet TACEMEN:
"Йуруш по Ясъкория и Кърджаллъка да колим фесовете"!...И ти си готов да се йурнеш, да колиш, да бесиш и човешка кръв да лееш!...
Драги ми побратиме, ти какви ги дробиш?! Каквито ги дробиш, не можеш ги насърба! Бъди разумен, бъди човек!... Нито Ботев, нито Левски са дали живота си; за да колиш хората, макар и тюркобългари, спокойно по България ...
Първо не си се задълбочил в статията ми. Прочети наново, както на теб ти приляга и ще разбереш истината...
Левски и Ботев мен са ме учили да уважавам правата на другите народи; а не да се нахвърлям върху тях... Що се отнася до Батак и Перущица; първо прочети "Записките" на З. Стоянов и запомни; ако нямаше кланетата на мюсулманите по Стрелча и околностите, нямаше да има и Батак, нямаше да има и Перущица...
Казваш че "помниш"... След всичко онова, което ни стори, забравяйки общото и щастливо ни минало; съмнявам се във способността ти, да помниш!... После ти знаеш ли, че и Търновският Цар Шишман и Патриарх Евтимий по проижод са българи, тоест тюрци. За това целия царски род, след като приемат исляма умират като Османски тоест турски велможи; а Патриарх Евтимий е от околностите на град Кирли (Бенковски - Кърджалийско) тоест от българите тюрци в Кърджалийско... Само българите християни подслонили се през различните епохи във Византия успяват да запазят своята прабългарска същност. Те като тюркобългари християни се споменават от Османските историци по Средния Анадол до края на ХVI век... От XVIII век нататък; Западът под натиска на Гръцката Държава поради православното им християнство, тези първобългари ги приема за гърци... Па нататък по договора Ататюрк - Венезилос през годините 1924 - 1936 тези първобългари биват разменени с мюсулмани от Гърция и биват заселвани по техните места там, като гърци, макар освен тюрко български и бъкел не знаят гръцки. Разбира се, значителна част от тези българи тюрци; в едно време от VII до XIX век, преминават в Исляма и стават "турци"... За това ний българите; сред турците се оказваме турци... Съдбата ни се повтаря тъй от хилядолетия, по цялата тюркска география ...
Това което ти разказвам не съм учил в Турция, а съм учил от 'българската' и руската книжнина. Знаеш ли, не една младост съм прекарал сред книгите в залите на Националната Библиотека Свети Свети Кирил и Метадий и Университетската библиотека на СУ Свети Климент Охридски...
Между другото мога да ти кажа, че в Турция не се учи, че турците са турци. Турците ги пишат за всякакви, но не и турци. Тук даже не можеш да кажеш, че си турчин... Като знаеш, че аз говоря истината, учудваш се на това което споделям, нали?!...
И да знаеш, че в български условия, както и Цар Шишман, аз не се смятам за 'турчин', а се смятам за българин, но и това да знаеш, че при същите условия теб те смятам и те приемам за Славянобългарин...
Казваш "Балгария на Балгарите!"... Добре, аз съм чистокръвен българин, а ти си славянобългарин. Това е исторически факт. Сега, според теб, аз трябва ли да кажа , макар че имам пълно право на това: "Който се смята за славянин вън от България!"?!...
=======================================================================================================
4. Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) от Анонимен на 08/09/2004
egaasi glupostite. shto si zagubih vremeto s tia prostii. dobre che preskachah pasajite v koito se sreshtashe dumata dialektika - upotrebena ni v klin ni v rakav.
Dr. Ahmet TACEMEN:
Познавам те!... Когато четеше разкази, доскоро прескачаше страниците в които няма диалози; сега криво ляво взе да ги търпиш. Но и днес когато четеш, все още не можеш да изтраеш размишленията; особено когато те съдържат няколко философски лафа...
Диалектиката е неминуема истина. Ти драги, истината не можеш да търпиш. Диалектиката е един вид и развитие, един вид и еволюция . Докажи че подлежиш на развитие, като се примириш с истините на диалектиката.
====================================================================================================================
5. Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) от Анонимен на 08/09/2004
toia deto pishe che slavianite sa dovlecheni ot bulgarite da vzeme da pochete munichko i posle pak da drasne niakoi red tuk.
Dr. Ahmet TACEMEN:
Личи, че си чел много. Но изглежда че си попаднал все на такива книги, които лъжат. Прочети и такива които не лъжат и ще разбереш истината... Или по-добре; сам тръгни да дириш истината...
====================================================================================================================
6. Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) от Анонимен на 08/09/2004
Че пишете за първи път, се вижда ясно ... Невероятно, колко мъгла може да се побере в един човешки мозък.
Dr. Ahmet TACEMEN:
Винаги когато мъглата се вдигне, се вижда истината. Потрай мъничко. Изчакай да се дигне мъглата. И докато траеш; поразшътай се, позаинтересовай се, поразпитай; до като мъглата се вдигне напълно. Тогава ще бъдеш на ясно...
============================================================================================
7. Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) от Анонимен на 08/09/2004
Uvajaemi Dr. Ahmet Tacemen, ako ste doktor po medizina bih vi posavetval da se obarnete kam vash kolega, spezialist psihiatr.Ako ne ste, obadete se na domashnia si lekar za preporaka.Uspeh s lechenieto.
Dr. Ahmet TACEMEN:
Трябва да знаеш байно, че само лудите говорят истината!... Следователно аз говоря истината!
============================================================================================

8. Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0. от Анонимен на 08/09/2004
А може ли сега да го напишете и на български
Dr. Ahmet TACEMEN:
Мога!
==================================================================================
9. Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) от Анонимен на 08/09/2004
Какъв БУЛАМАЧ е тази статия. Не му е чиста работата на автора.
Dr. Ahmet TACEMEN:
Буламач да е!... Колко ценно звучи думата 'буламач' в твоята уста и колко много говори за тебе!.. А дали е чиста работата ми зависи на чи я страна си. За мене моята работа е чиста и свята...
============================================================================================
10 Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) от Анонимен на 08/09/2004
Genetikata e na pyt da dokaje( vsyshnost veche go e dokazala, no na niakoi ne im e izgodno da se razglasiava), che naselenieto na Balkanskia polusotrov, vklichitelno evropeiskite turci imat osnovno mesten proizhod. Zatova zapochva borbata da se izkarat kakvi vsyshnost za bili pyrvite istoricheski dokumentirani obitateli tuk. No tezi turski ucheni, koito se mychat da dikajat, che trakite/pelasgi sa bili tiurki, bi triabvalo da se zapoznaiat s truda v publikaciite na Stanfordskia universitet "From Asia to Europe: mitochondrial DNA sequencevariability in Bulgarians and Turks": [hpgl.stanford.edu] Ako bylgarite naistina sa rodstveni s Maloaziatskite turci, tova shteshe da se vidi i v genite im. Vseki chovek nosi c kletkite si svoia proizhod i nikakvi drugi "nauchni" dokazatelstva ne mogat da se sravniat s tova. Eto niakoi i drug citat ot tam dokolko sme "rosdstvemni" s turcite (vsichki turski probi sa ot Anadola). The Bulgarian kingdom was founded in 681AM on the Slavic-Bulgar blend where the former contributed the language and the latter their military and social organization. Slavs and Bulgars ruled over a region densely populated prior to their invasion most likely in an elite-dominance process, which may have had a little genetic impact, especially on the maternally inherited mt DNA. From the 14th to 19th century Bulgaria was part of the Ottoman Empire, the genetic significance of which is again thought to be negligible". "For the last few millennia the populations dwelling of SE Europe and Asia Minor have been in a close contact. Different migration waves have crossed the Bosporus in both directions. It is therefore surprising, that despite the long connection, a consistent pattern has emerged from the different types of analyses performed in this study: Bulgarians are close to Western Europeans in terms of levels of internal differentiations and genetic distances wheres Turks present a close affinity to Middle Eastern populations in terms of higher internal differentiation and shorter genetic distances.". "It is to be noted that the dates derived from the Bulgarian samples are i the same range as those calculated for the Western Europe, although the expansion of modern human to Eastern Europe equated with the appearance of the Aurignacian culture is believed to have taken place one to four millennia earlier."
Ta turcite da se pobratimaviat s arabite, a nie sme si zapadnoevropeici.
Dr. Ahmet TACEMEN:
Моите твърдения касаят само б ъ л г а р и т е т ю р т с и и в никакъв случай не касаят турците; независимо от това, дали са от Мала Азия, или от тъй наречената Средна Азия ...
За това коментиращият многоуважаван господин; като че ли за да подкрепи моите твърдения, още в самото начало на коментара си посочва и подчертава: "che naselenieto na Balkanskia polusotrov, vklichitelno evropeiskite turci imat osnovno mesten proizhod..." Това казвам и аз, що се отнася до българите тюрци...
Това твърдя и аз, само за разлика от коментиращия многоуважван господин и изворите които той посочва; тези "европейски турци" вместо "европейски турци" аз ги наричам "българи тюрци" или "тюркобългари" и ги различавам от днешните лъжебългари. При което посочвам и мястото и времето на довлечените в Балканите Славяни...
Що се отнася до другите проблеми за които коментиращият само намеква; то те подробно са разяснени в уводната част на моя труд носещ заглавие "İslâm Öncesi Edebiyat Zemininde Türk Kimliği. Niğde Üniversitesi Yayınları. Niğde 2001. İSBN 975-8062-13-1).
============================================================================================
11.Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) от Анонимен на 08/09/2004
Разбрахме туй-онуй от това писание: Автора има слабост към думичката диалектика и нейните производни, ...ама дали я разбира? Основния аргумент за разни въздухарски тези е "Това е самата истина." Сигурно още неща можем да научим, но дали си заслужава да се чете...
Dr. Ahmet TACEMEN:
Важното е, че сте разбрали туй-онуй от това писание... Важното е истинноста, важното е верността на примера, даден във връзка с диалектиката... А личи си, че примерът доста ви е развълнувал!
Що се отнася до това че аргументите ми са "въздухарски тези"; тогава защо казвате "Сигурно още неща можем да научим" от тази статия ?!
Казвате: "Сигурно още неща можем да научим, но дали си заслужава да се чете.". Щом мислите и вярвате че можете да научите нещо, статията заслужава да се прочете.
============================================================================================
12. Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) от Анонимен на 08/09/2004
Kakwa e tazi turska propaganda tuka! Ne wi li e sram! Towa Bulgarski sajt li e ili e turska podloga! Sramota, nemoga da powjarwam na ochite si!!!
Dr. Ahmet TACEMEN:
Леле, мале; как се размахва старшината, цепеница къорова!... Все още мисли че може да учи коскоджа ми ти вестникари; по своята настройка, по своите методи!... Хей, ало, време е да се отървеш от своята настройка и да станеш такъв, какъвто си. Тези които те настройваха, минаха на други фреканси, значи на други настройки. Ти не гледай тях, ти мини на свой фреканс.
Всеки човек, що е човек; има си свое аз и човек не може тъй да е лош, защото господ го е създал по свое подобие! И със своето "аз" човек слага отпечатък на своето време.
Сайтът "İDE Lİ" с поместването на статията ми доказа, че е на нивото на изискванията на Миленюма, а не на нивото на тези които теб са настроили...
Пропагандата, за която говориш, не е турска; а е моя, значи чиста, неопетнена българска! После, за сто години собственик не се става на името "българин"! Особено когато хилядолетните носители на това име са все още живи; макар под друго име, на глуха линия оставени или прокудени от страната, която носи тяхното българско име...
Виж се, ти все още се наричаш "Булгар" вместо "Българин" (Булгарски сайт). Запомни чиче "булгар" съм аз, а ти си "славянобългарин"!...
Сега остава да се развикаш "Каква е тази булгарска пропаганда тука!! Тоwа Булгарославянски сайт ли е или е булгарска подлога!"...
О българославянино, слез долу и ела на себе си!...
==================================================================================
13. Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) от Анонимен на 08/09/2004
Ей, баратчед, кой не те признава по точно. Нали и програма на турски си имате, и Меди Доган си имате дето да ви пази ... извинете пази нас българите от етнически конфликти. А иначе спри да жонглираш с историята и да говориш глупости. Турците били първите заселници в България - иди се ... Виж си физиономията, сравни я с който и да е арабин (тези дни снимки на араби бол) и тогава говори. Вие сте били бедуински племена който с бой и е__ сте били присламчени към исляма и си оставате племена на интелектуално ниво. Колкото до отношенията ни с големите държави то си е наш проблем. Ние сме били и винаги ще бъдем европейци, въпреки силното ви ориенталско влияние. Ако заплашваш поне не се прави на много загрижен за българите. "Българино" с ".tr" на сайта.
Dr.Ahmet TACEMEN:
Европеецо драги, хвърляш ме на тъч с това "Българино с 'тр' на сайта". Да знаеш и на мен ми е криво от това 'тр' на сайта!...
Но 'баратчет', я си сложи ръка на сърцето и кажи; дали такъв сайт като моя може да съществува с "бг" на края в България, макар и три дни?! Виж по коментарите тук, колко мераклии има да ми видят сметчицата, да ми светят масълцето!...
В моя сайт (www.cephe.com.tr.tc) в началото, има две мои снимки. Едната от младините ми в България, другата е от Турция, снимана тази година. В тях аз съм толкова Европеец, колкото си и ти... Па виж на втората снимка и тези които са случайно около мене в мавзолея на безсмъртния българин Ататюрк и кажи; те, на теб ли приличат; или на китайците, или на арабите приличат?...
Казваш " програма на турски си имате ", "Меди Доган си имате". Остава да кажеш и "Турски училища си имате!"... И да кажеш и да не кажеш, не ги щем тия опияти и залъгалки; които ден след ден по-вече ни израждат, все по-вече ни обезпаметяват, по-вече ни разделят! Тях дрıжте си ги за вазе! Ний искаме "Всичко да е българско!".
На това "Ха така!" ще кажеш. На това непременно "Нали имаме?!" ще кажеш, "Всичко е българско!" ще възкликнеш?!...
Драги европеецо; в България, всичко не е "българско", а е "българославянско". Аз искам, всичко което ти имаш, да имам и аз като "тюркобългарин"! И то, по право искам всичко онова, което сега ти имаш като славянобългарин и аз да ги имам като тюркобългарин! Тъй като аз съм от хилядолетия българин, а ти "българин" си наричан от стотина години...
За българското езикознание не е трудно да възстанови; общото в диалектите в говорите на тюркобългарите от Източна България, а от там да установи и езика на днешните българи тюрци... Аз искам на този език, който ще е възроденият "български език"; като тюркобългарин всичко онова, което сега ти имаш като славянобългарин!... Я си представи "БЪЛГАРСКО НАЧАЛНО УЧИЛИЩЕ НА ТЮРКОБЪЛГАРСКИ ЕЗИК" и "БЪЛГАРСКО НАЧАЛНО УЧИЛИЩЕ НА СЛАВЯНОБЪЛГАРСКИ ЕЗИК" и така нататък...
Виждаш така се решава "турският проблем в България" веднъж за винаги! Така че и както да звучи името на едно предприятие или ведомство на тюркобългарски; ти трябва да свикнеш с това! Не забравяй, че ти си зорлен българин със стогодишна история, пълна с катострофи...
Ти си катострофирал "българин", защото искаш да се отървеш от мене. Тия катострофи, за това са народни... Убивайки ме всеки ден, за да се отървеш от мене, убиваш и себе си! Защото плътта ти е смес от моята плът; кръвта ти е смес от моята кръв!...
Драги Европеецо, в статията ми в никакъв случай не се казва, че "турците били първите заселници на България "; а се твърди че "българите са първите заселници на България и че Славяните са довлечени о тях" за това страната носи името България а не "Славяния"!...
А че българите са тюркско племе, това го приема целия свят. Дали ти ще приемеш, тази истина, че българите са тюркско племе, си е твоя работа...
Казваш "не се прави на много загрижен за българите". България лишаваща се от тюркобългарите върви към поредната катастрофа. Как да не съм загрижен, за България, като твърдя на всеослушание, че съм българин?!...
====================================================================================================================
14. Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) от Анонимен на 08/09/2004
Skapi Dr.Ahmet Tacemen 6te si pizvolia da vi dam edin savet. Nepravete vtori opit. Pokazvate bezgrani4no nevegestvo.
Dr. Ahmet TACEMEN:
Благодаря за съвета, но подчертавам, безнадежден случай! Аз и втори, и трети опит да направя по статията, ти ще се престориш, на не знам, на какъв си и вечно ще повтаряш, че не ме разбираш?! По- хубаво е да не опитвам, нали?... Ний без туй се знаем, а и другите ни знаят и статията е пред тях и коментара ти!....
============================================================================================
15. Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) от Анонимен на 08/09/2004
Горкият човек! Нито турчин в България, нито БЪЛГАРИН в Турция.
Dr.Ahmet TACEMEN:
Ти ме разплака, браток! Аз бих казал това което ти каза, по-иначе, примерно така: "Нито българин в България, нито турчин в Турция!"...
Що да се прави; такава игра ни е проиграла историйката. Таково място ни отредила пустата съдба. Историята и съдбата теб славянина нарекли "българин", а мен българина "турчин"!... Това е възела който трябва да развържем заедно...
Чудя се дали ще мога да развържа този Гордиев възел.
Браток, след като ме разплака, ще ми помогнеш ли, да развържа Гордиевия възел?!...
============================================================================================
16. Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) от Анонимен на 12/09/2004
Драги Dr. Ahmet Tacemen,
Познавам много хора като теб и дълбоко ги уважавам. Според мен няма значение да търсиме произхода и начина на формиране на българската нация, макар че не мисля, че нация е точната дума. По скоро понятието българин има духовно значение, тъй като в тази група влизат много етноси, обединени от все още неясна идея. Културната характеристика на тези обаче се отличава значително по своите качества от доста нации в Европа. Според мен изборът принадлежи изключително на индивида към коя група да се причисли. А мисля, че не е необходимо да се причилслява. Стига само да в поведението му да доминират характерните черти на толерантсност към дугостта и желанието за развитие
Dr. Ahmet TACEMEN:
Велики Българино, и аз те уважавам и се покланям пред твоята мъдрост. Евалла, бате!...
В нацията не може да има групи, при които можеш да се отделиш от нея. Аз говоря за "целекупния български народ". В целокупния български народ; аз се пречислявам към групата на "Тюркобългарите", а теб те пречислявам към групата на "Славянобългарите". Тук няма място за избиране; народът е избран; ти и аз сме част от целокупния български народ като българи; а по-подробно като Тюркобългари и Славянобългари...
Това, гдето казваш; нещата да се оставят на себе си и на толерантността към другостта, е опасно. Нещата се оставят на своето развитие и на толерантността, само когато между общностите има доверие или по между им цари равноправие... До доверието и равноправието се стига на определена основа осигурена чрез общи договорености...
============================================================================================
17. Ре: Българи, вразумете се! (Оценка: 0) от Анонимен на 14/09/2004
otlichno! vjzhiten sjm ot rezultata na tazi statia! za pyrvi pyt vizhdam absoliutno obediniavane na bylgari bez izkliuchenie v komentarite si za statiata. Chak mi idva da stisna rykata na taia "glava" avtora. SUPER STE!
p.p.- i uvazhavaite avtora, takiva kato nego ni splotiavat poveche!
Dr. Ahmet TACEMEN:
Този възторг на коментиращия, от обединяването срещу "турчина"; не противоречи, на традиционната представа на "българина", към "турчина"... Когато съм разглеждал същността на феномена "сплотеност" и "обединеност" на 'българите', откривал съм го, само в отношенията им срещу "турците". В делничния живот или в делничните случаи, казано просто; непрестанно се крамолят по между си, даже понякога се колят "Тъй както турците не са ги колили".
Във време неразмирно; най- добрите им приятели и комшии са "турците". Това продължава до като някой акъллия "българин" стъпи на високо и от високо ги призове, да колят и бесят турците. Тогава настъпва време неразмирно. И във време неразмирно "българите" оставят да се карат по между си и се юрват колективно да колят "турците"; доскорошните им приятели и добри комшии...
Обединения от този род са присъщи само на животните... Седемнадесетия коментатор на статията ми, иска да вижда и за напред "българите" като "глутница зверове" или сплотени като зверове в глутница срещу "турците"; или все още със стадно чувство за самосъхранение...
Инстинкт на глутница! Съзнание на глутница! Нечовешко съзнание!...
Когато е ставало въпрос, за колене и бесене на "турците"; "българите" са се обединявали мало и голямо, без изклюучение; и започвало колективно клане на "турците". За това броя на кланетата, предприемани над "турците" и на закланите "турци" по кланетата, никога не е идентична с официалните данни за кланетата и закланите. Истинския брой на кланетата пердприемани над "турците" и броя на закланите "турци" по време на тези обединени кланета, е пряко пропорционална на масовото участие на "българите" в тях...
Лъжебългарите, както при всички кланета на "турците", извършени от тях, бяха единни и по времето на тъй наречения Възродителен Процес. Възродителният Процес, беше поголовно клане на "турците" в България, при което клане не бяха пощадени; ни маловръстните, ни старците; както се казва без разлика на пол и възраст всички "турци", "по пет на нож", по хиляда на нож, на бързо бяха довършени...
"Българите" извършиха това масово клане заедно, или както възторжено си представя автора на коментара на статията ми; "обединени" и "сплотени". Нито един "българин" не каза за "турците", че и "Те са хора, не са животни, та да им сменяте имената! Недейте им сменя имената!". Нито един "българин" не каза това! Знаете ли защо нито един българин не каза това?
Не каза, защото не е истински българин! И някъде под дамарите си таи тази истина - извор на неговата злоба към истинските българи!...
Таково обединение е присъщо на онези първобитни племена; отнели името на племето жертва. Според тяхното поверие, за да останат живи, трябва да изядат членовете на племето, чието име са отнели...
Изселването на българите от България, под предлог че са "турци" продължава. От 1989 година до днес близо милион българи в Турция са получили турски паспорти а към половин милион българи живуркат в Турция с временни разрешения за пребиваване в страната.
Кажете ми, и това, не е ли, един вид клане; или, и това, не е ли, един вид геноцид?
Кой ше спре това безпощадно пладнешко клане през Миленюма?!
Нямам ли прово да наричам лъжебългарите "зверове", след като милиони истински българи биват принудени да напускат България; нямам ли право да наричам изселването им в Турция "геноцид"; след като по този начин, цял един народ се изтребва?!...
За този геноцид, за това изтребване на цял един народ; еднакво вина имат, еднаква отговорност носят пред Историята; както Българската Държава, така и Турската Държава. Турската Държава приемайки българите бежнанци от България, поощрява Българската Държава в извършването на геноцида...
Западът дължи много неща на тюркобългарите. За това Западът, а от там цялото човечество, не могат да бъдат тъй неблагодарни, че да оставят Тюркобългарите, да изчезнат от лицето на земята.
Близо е времето, когото европейски, когато световен, когато божи съд, ще съди двете държави за извършените престъпления от тях над тюркобългарите...
Блажени са верющите...



Sorry, only registered users may post in this forum.
This forum powered by Phorum.