Дали едното е породило другото? (Да речем - за разнообразие.) Или и двете са се появили едновременно? Дали имаме някакво знание по въпроса? Или можем да раждаме единствено хипотези? 
Goto Thread: PreviousNext
Goto: Forum ListMessage ListNew TopicSearchLog In
Goto Page: 12Next
Current Page: 1 of 2
Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Posted by: Istinata (IP Logged)
Date: February 02, 2005 02:27PM

...ни изобличават и казват истината.Отначало знаех,че сте такъв човек.Произходът на злото е в духовете-злите.И те ви водят вас.Доказахте го многократно.Лъжи-няколко триенета.Няколко милиарда хора имат жив опит с духове но вие отказвате да го приемете по чист тоталитарен,сектантски,екстрасенски и т.н начин.Може да изтриете всичк но във вашия цензуриран сектантско подобен самозатворен форум ще влизат всякакви хора ,с всякакви имейли и ще ви изобличават.Произхода на злото е и хаоса.Нали вярвате хем в него,хем в умната еволюция,материя.Смешно и жалко заблуждение.Другите неща ще ви кажа на другото място-по темата...

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Posted by: Атевиел (IP Logged)
Date: February 02, 2005 06:27PM

Каква истина си ти, след като излагаш ограничени и плоски изказвания като
"Произходът на злото е в духовете-злите" !?

Може би си и привърженик на святата и древна професия на екзорсизма !?

Не знам дали г-н Кожухаров е "сектант", но мога със сигурност да твърдя, че ти си един от онези широко разпространени индивиди, които се заливат с конспиративна или религиозно-митологическа литература. И в резултат от собствените им недиференцирани и не изяснени възгледи, или хаоса, който настъпва в главите им, се оплитат доста сериозно в мрежите на всякакви заблуди и едностранчиви възгледи.

Направи си труда да прочетеш дискусията в темата за "злото и несъзнателността са едно и също", та евентуално да отвориш очите си малко, или по-точно да освободиш умът си от глупавите суеверни предрасъдъци и, подчертавам, заблуди.

Защото най-голямата религиозна заблуда на хората е, че си мислят, че злото идва някъде от вън. Така никога няма да стигнем до източникът му, за да го премахнем.
И на края, даден ти е прекрасен разум не за да тъпееш с него, а за да го използваш!

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Posted by: Илия Кожухаров (IP Logged)
Date: February 03, 2005 11:44AM

Драга Атевиел,

На едно място във Форума си написала, че не разбираш от право и правораздаване. Но ето, че си влязла в ролята на обвинител. А и на защитник на определен тип задължително поведение, което, колкото и да сме различни, би следвало да спазваме. Искрено ти благодаря!

Всъщност, писъците, които нададе господин Колев (от някакъв момент именуващ се и като Istinata – какво маниакално самомнение!), са породени от това, че се разпоредих да бъдат изтрити съобщения, които бяха разпръснати в няколко суб-форума и в различни теми. Тези съобщения предаваха по същество една и съща информация (ако в случай като настоящия не принизяваме думата “информация”). Надолу ще можете да видите въпросните текстове, възпроизведени с граматичеки и технически корекции. (Обикновено господин Колев бърза и не може да се занимава с такива досадни въпроси, които, между другото, усилват неяснотата в мислите му. Той обаче благосклонно оставя разчистванията на плебеите, които трябва да вървят след него с метли и лопати в ръце.)
Забележете, например изречение като това: “Въобще има предвид”. (Точка.) А кое има предвид коментираният автор – съдържанието на предходното или на следващото изречение? Това остава тайна, над която ще трябва да кършим мозъчни гънки.
Забележете и невероятното “откритие”: “Абсолютът било Всичкото”. Вероятно е необходим свръхоткривателски гений, за да оповестим, че “Всичкото” (което, между другото, не познаваме) отсега нататък ще го наричаме Абсолют. Апропо, какво може да конкурира въпросното “Всичко”, след като то е всичкото възможно. Може ли да се появи опасност нещо друго да бъде “по-абсолютно” от “Абсолюта на Всичкото”?!

Разбира се, преди да бъдат свалени въпросните текстове изпратих на 17.01.т.г в 21:53 писмо на господин Колев, озаглавено “Nalozhitelno anulirane”. В него между другото се казваше:
“Ako nastoyavate otnovo da pomestite tekst, kojto da nasochva kam spomenatata ot Vas teoriya na viziraniya Milko Garchev, to molya Vi parvo da go obmislite (ako tryabva - predvaritelno si go napishete na list). Osven tova, mislya, che prosto da se hvarlya edno ime, pridruzheno ot nyakolko obshti dumi – tove ne e neshto prinasyashto polza, na kogoto i da bilo. Mozhete da badete siguren, che po sveta veroyatno ima hilyadi hora, koito predlagat obedinenie na filosofiya, fizika i astrofizika (plyus oshte neshto v mnogotochieto, koeto ste postavil). Posochete, ako obichate, nyakakvo zaglavie, nyakakav sajt ili kakvoto i da bilo neshto podobno, preprashtashto kam iztochnik, kojto mozhe da bade po-polezen otkolkoto Vashite pripryani i pochti nishto ne kazvashti saobshteniya ot roda na poslednite.
Iliya Kozhouharov”

И така – текстовете:

“Subject: Дали истината не е в онтодиалектиката на Милко Гърчев.
Date: 16 Януари 2005 г. 16:34

This message was sent from: За 'истината'.

Теорията му е нова и революционна. Тя е обединение на
физика, астрономия, философия... Според автора не съществува скорост, по
голяма от тази на светлината. Въобще има предвид. Съществувало Божество,
което обаче не било Абсолют. Абсолют били безкрайността и Всичкото.”

----------------------------------------------------------------

“Subject: Дали истината не е в онтодиалектиката на Милко Гърчев.
Date: 16 Януари 2005 г. 16:38

This message was sent from: Заблудите в науката.

Теорията му е нова и революционна. Тя е обединение на
физика, астрономия, философия... Според автора й не съществува скорост, по
голяма от тази на светлината. Съществувало Божество, което обаче не било
Абсолют. Абсолют били безкрайността и Всичкото.”

----------------------------------------------------------------

“Subject: Злото произлиза от отклоняването от онтодиалектичното Божество на онтодиалектика
Date: 16 Януари 2005 г. 16:42

This message was sent from: Какъв е произходът на 'злото'?.

Онтодиалектиката е с автор – Милко Гърчев. Тя е нова и революционна
теория. Обединение на физика, астрономия, философия... Според нея има Божество,
което не е Абсолютът. Абсолютът били Всичкото и безкрайността.”

----------------------------------------------------------------

“Subject: Дали истината не е в онтодиалектиката.
Date: 16 Януари 2005 г. 18:32

This message was sent from: Заблудите в религията.

Тя е нова революционна наука. С автор – Милко Гърчев. Тя е обединение на
философия, физика, астрофизика... Според авторът й съществува Божество което
не е Абсолют. Абсолютът били: Всичкото и безкрайността.”

След порядъчно закъснение господин Колев реши, че неговите права и свободи са накърнени, дори прояви любезността да ме уведоми, че би могъл да ме даде под съд (Атевиел ще ми бъдеш ли адвокат в един евентуален процес, в който бих могъл да се окажа на подсъдимата скамейка?), приписа ми всички смъртни грехове и вдигна такава олелия, че човек неволно си спомня поговорката: “В едно село един луд е достатъчен, за да си помислят хората, че цялото село е лудо”.

Атевиел,
Дължа ти още веднъж благодарност за реакцията!
Въпреки, че, ако трябва да бъда напълно искрен, трябва да споделя вътрешното си убеждение, че във Форум като зараждащия се тук трябва да има запазено място за хора от всякакъв натюрел. Господин Колев демонстрира някои интелектуални попадения, които не са за изхвърляне, ако, разбира се, от тях бъде свалена опаковката на детински наивно самохвалство.

Все поради тази причина, вчера, 02.02., му написах следното писмо:

“Gospodin Kolev,
Nikolaj,

Na nyakolko pati syadah da Vi pisha na lichniya Vi elektronen adres i se otkazvah. Sega otnovo reshih da otpravya nyakolko dumi.

Iskam otnovo da zapochna s neshto, koeto veche sam Vi pisal - zapomnete dobre: "Az nyamam nikakvi nedobrozhelatelni pomisli po Vash adres!" Neshto poveche, predlozhih Vi da se sreshtnem, da pogovorim i da izyasnim edni ili drugi nedorazumeniya, koito sa se sazdali do tozi moment v obshtuvaneto ni. Iskam da znaete, che Vi priemam kato nestandartna lichnost, koeto za men veche e edin golyam plyus. V sashtoto vreme (tova go nalaga zhivotat) nie ne mozhem navsyakade i v neogranichena stepen da proyavyavame svoyata nestandartnost, prosto zashtoto taka preryazvame patishtata si kam horata.

Iskam za poreden pat da Vi predlozha slednoto:
1. Izpratete mi nyakakav Vash telefon i adres, za da moga pri vazmozhnost da Vi se obazhdam i izvan elektronnata vrazka – naprimer, ako resha da Vi izpratya edna kniga, da moga da storya tova bez problemi.
2. Opitajte se da si nalozhite VREMENNO da ne pishete vav Foruma na Kraga, no v sashtoto vreme da mi izpratite na lichniya mi elektronen adres edno Vashe opisanie na Kreatsionistkata Vi i antievolyutsionna hipoteza (ideya, teoriya). Az poemam angazhiment da ya pregledam, da Vi izpratya pismenoto si stanovishte – neshto poveche, da osashtestvya tehnicheska i stilova redaktsiya na tekstovete Vi i kogato vsichko tova pridobie edin chetiven vid (razbira se, saglasuvano do poslednata zapetajka s Vas) – da bade publikuvano v sajta na Kraga. Togava shte razberete, che napalno nezasluzheno ste izpisal masa neistinni tvardeniya po moj adres.

Nikolaj, iskreno Vi preporachvam da se vazpolzvate ot predlozhenieto mi. Shte vidite, che samo shte spechelite.
I pomislete otnovo, dali ne bihme mogli da se sreshtnem i da pogovorim bez da sme ogranicheni ot inache velikolepnite kompyutarni i telekomunikatsionni tehnologii.

Iliya Kozhouharov”


Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Posted by: Атевиел (IP Logged)
Date: February 04, 2005 03:54AM

Здравей и тук, Илия!

Определеният тип задължително поведение, всъщност представляваше предлог за да отправя критиката си към въпросният автор на темата и неясните му митологични възгледи. Не съм искала да те защитя, това ти можеш да направиш по-добре от мен, и във връзка с предложението ти, не знам дали бих приела някаква роля на твой адвокат в един хипотетичен съдебен процес, но уверено бих застанала като обвинител на въпросният господин за вкарване в заблуда на самият себе си.

Сега, след като прочетох и съобщенията, заради чието изтриване господинът се възмущава, виждам че има какво още да кажа по отношение на пропагандираните от него теории.

Първо искам да обърна внимание на понятието "онтодиалектика". Всъщност, то означава "изследването и обсъждането на екзситентните или битиини идеи с цел да се стигне до истината, чрез синтез на противоположни идеи". До тук звучи правдиво. Разбира се, чрез изследвания и разсъждения стигаме до някакви общовалидни изводи, а методът на синтеза е несъмнено ефикасен.

Но, след това нещата започват да се объркват и обвиват в някакви понятиини мъгли (и това само в няколко съвсем къси изречения!).
Не мога да изразя мнение относно абсолютността на скоростта на светлината. А само във връзка с твоето отбелязване на несвързаността на "Въобще има предвид". Според мен, се отнася за предишното изречение, като е изпуснал една важна запетайка след "въобще".
Няма да коментирам абсолютността и неабсолютността на Бога, но ще обърна внимание на несмисленото и противоречащо си изречение " Абсолют били безкрайността и Всичкото.”, с което приключва краткото си резюме на "новата и революционна теория".
"Абсолютно" е нещо, което не се променя и винаги остава такова, каквото е, неизменяйки се по никакъв начин. Абсолютното е непроменящо се.
"Всичко" е събирателно понятие за много различни места на едно място. Когато се употребява в най-широкият си смисъл и в зависимост от контекста, "Всичкото" означава цялата вселена и всяко нещо, намиращо се в нея. Знаем, че няма нещо, което да стои непроменящо се и неизменно в материалният свят. Всяко нещо следва своето развитие и съответно е много далеч, на противоположният край от така нареченият абсюлют. От тук виждаме, несъответствието във въпросното изречение. Безкрайността може да бъде абсолютна, но не и "всичкото" във вселената.

г-н Колев, ако и цялата теория е изпълнена с подобни парадокси и нелогичности, къде мислите, че би отвело умът Ви подобно неориентирано торнадо от понятия?
Освен в мрачните кътове на хаоса и объркването, другаде надали. Точно като г-н
Николай Митев Колев, и той си служи с далечни понятия и полусмислени теории, които почти не разбира, но го привлича особеният чар на изисканата и привидна достоверност на сложните думи и грандиозни изрази.

Илия, с теб до сега, чрез различните си дискусии, имахме възможността да се опознаем до известна степен и от известен ъгъл и макар, че правиш тъжни констатации относно перманентното различие във възгледите ни, за мен ти все пак си един много вълнуващ събеседник!

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Posted by: Атевиел (IP Logged)
Date: February 04, 2005 09:10PM

Искам да направя една редакторска корекция на дума, написана под влиянието вероятно, на късният час, в който писах горният постинг.
Отнася се до определението на понятието "Всичко" в изречението "Всичко" е събирателно понятие за много различни места на едно място". Начинът, по който си го мислех, бе ""Всичко" е събирателно понятие за много различни Неща на едно място.".

А доколкото за смисълът на първото, сега като се замисля, понятието за състояние, което събира "много различни места на едно място", като непроявени потенциалности, е "сингуларност".

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Posted by: Атевиел (IP Logged)
Date: February 05, 2005 06:05PM

Отново ще редактирам постингът си от 04-02-05 01:54, в който освен, смисловите грешки, съм пропуснала да обърна внимание и на кого го пиша изобщо.

Там, където ми казваш Илия, че зад въпросният прякор е господин Колев, аз просто не обърнах внимание и не разбрах, че Колев е Николай Митев Колев, ако бях чела по внимателно, нямаше да направя сравнение между Николай и самият него и изобщо нямаше да пиша толкова в темата му, предвид негативното впечатление, което имам от негавата личност.

Е, това е относно недоразбирането от моя страна, което исках да коригирам.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Posted by: Илия Кожухаров (IP Logged)
Date: February 06, 2005 10:01PM

Драга Атевиел,

Май се получава нещо доста комично – с теб обсъждаме дефиниционни проблеми в рамките на темата: "Г-н Кожухаров – дотам ли стигнахме – по мръснишки начин да трием теми, които ни..." (изобличават)!

Разбира се, че когато прочетох първия ти текст, в който посочваше, какво е според теб "всичко", разбрах, че е станала някаква досадна правописна грешка. Корекцията ти намества нещата. Доколкото обаче над проблемите, свързани с дефинициите, мисля от много време, бих искал да ти посоча някои деликатни положения около последната ти редакция на понятието "всичко". Тя гласи: "'Всичко' е събирателно понятие за много различни неща на едно място".

Отчитам колко големи трудности може да предизвика една дефиниция, особено ако се отнася до някакво фундаментално понятие. Ще имаме скоро повод да размишляваме по този въпрос. Тук и сега, обаче, искам да те попитам следното: "Ако на едно място са събрани МАЛКО различни неща, то следва ли от това, че е невъзможно да ги обозначим със събирателното понятие 'всичко'?" Веднага поставям следващия въпрос: "Ако на едно място са събрани малко (или много) ЕДНАКВИ неща, то как стоят нещата около възможността или невъзможността да ги обозначим с все същия термин 'всичко'?"
Разбира се, мога да продължа с още подобни въпроси. Но мисля, че не е наложително. Нещо повече, не искам да приемаш и тези, които поставих, като непременно отправени от мен към теб. Нека допуснем, че заедно имаме някакъв дефиниционен проблем.

Ако не възразяваш, ще отложа какъвто и да било коментар около дефиниционното ти предложение за "сингуларност", за да видим първо какво ще успеем да сторим с "всичко".


Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Posted by: Атевиел (IP Logged)
Date: February 08, 2005 03:05AM

Драги Илия,

Във връзка с комичната ситуация, за която отбелязваш в началото на постинга си, ще възкликна "Какво странно чувство за хумор имаш, Илия!" Дори и в него някак се усеща просмукалото се влияние на научният позитивизъм, който си интегрирал в мисловната структура на интелекта си." Въпреки, че начинът по който формулирах предишното изречение навява нотка на враждебност, леко подправено (от подправка) с хладна негативност към възгледите ти, все пак ще го оставя в този си вид. И аз не искам да се гледаме като на врагове от два срещуположни фронта, най-малкото защото все пак не сме чак толкова далеч един от друг, въпреки някои основни разлики. Така, че, надявам се няма да приемеш възклицанието ми като прекалено грубо.

И сега по същество, за понятията. И конкретно за събирателното понятие "всичко".
Разбира се, че определението ми относно това понятие като "'Всичко' е събирателно понятие за много различни неща на едно място", може да се сведе и до "малко различни места на едно място" или дори "малко или много еднакви неща на едно място.". Акцентът и в трите случая е "неща, събрани на едно място".
Това може да бъдат играчки, книги и зеленчуци в един шкаф - "всичко в шкафа".
Може да бъдат еднакви шкафове в един склад. Четири или четиристотин. Без значение, пак влизат във "всичкото в склада".
Може да бъдат "всички" чудесийки по Земята - дървета, животни, хора, морета - "всичко на Земята". "Всичко във Вселената".
Едно обощаващо и събирателно понятие. Или пък отнесено към група хора например, няма значение дали са двама-трима или дузина човека някъде - те при "всички" случаи са "всички хора еди-къде-си".
Въпреки, че наистина понятието "всички" загатва за наличието на някакво множество, но това, съвсем не е задължително.

Моля, сподели коментара си относно понятието "сингуларност", към което отнесох първоначалният смисъл на сгрешеното определение за "всичко" в първият ми постинг в тази тема.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Posted by: Атевиел (IP Logged)
Date: February 08, 2005 03:50AM

Така ... прочитам отново пресният си постинг от горе и забелязвам нещо, което малко ме фрапира. Отново съм допуснала грешката, която коригирах по-рано в същото изречение на друго място.

Замисляйки се върху причината за това повтарящо се, механично действие от моя страна, стигам до следните заключения:
В момент на мисловна "зелена вълна", когато разсъжденият си потичат подреждайки се по пътя, в стремежът си да догоня писмено мисълта, се получава така, че мислейки си вече за последната дума от изречението "място", а пишейки съм стигнала до "неща", на едно подсъзнателно ниво смесвам двете думи и изписвам близкото по звучене до "неща" - "места" .. и в последствие не забелязвам допуснатата смислова грешка, защото първо, по начало не съм я забелязала, и второ продължавам с "гоненето" на мисловният поток.. това, обикновено, се получава в следствие на разсеяност, която се дължи отново на късният час в който пиша и не прекалено осезаемата умора.. ще си лягам вече! За да се събудя утре ;-)

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 13, 2005 07:21PM

Yvajaema gospojo Ataviel.Ako obi4ate nay4ete se na kyltyrni obnoski.Da govorite na vie .Da yvajavate i drygia.Kompytara ne mi dava kirilitsata...A i g-n Kojyharov mi pi6e 4esto na latinitsa na li4nata po6ta...Gruoto vi otno6enie 6te go izobli4a taka.1-4el sam i dori sam vi otgovarial.Mai vie kasa pametta.2-Pod dyhove razbiram nevidimi razymni sa6testva.A ne v okyltnia smisal koito my slagate.I sam go pisal tova tyk-no vina niamam 4e ne ste go pro4eli.Dale4 sam ot okyltizma i ekzortsizma.3-Vie ni6to ne ste razbrali ot men .Sme6no me obviniavate 4e imam razli4ni teorii.Az istinskata si ednata i poslednata sam si ia kazval.I sam tvardial 4e drygite sa razli4ni hipotezi.Kade vidiahte obarkanost ne znam-osven v sobstvenata si glava li...4-Ako obi4ate ne me komentiraite vie i g-n Kojyharov .Pisah 4e si tragvam ot foryma.Ne govorete zad garba mi sled kato niama da moga da se za6titavam.Tova moe yto4nenie go iztri g-n Kojyharov.Na nego niama da otgovariam sa6to i na nikoi.Prestanete ako obi4ate da mi pra6tate saob6tenia na li4nia mi imeil.Men niama da me ima tyk.5-Ne sam kazal nikade Gospojo Ataviel 4e zloto idva samo otvan...Ne mi izkriviavaite dymite.Kazval sam 4e e i otvatre-no drygade.Sbogom.I ne tiite i tova za6toto moje da se iadosam i da vi potarsia sadebna otgovornost.Prevedete si go na kirilitsa dokato Ataviel si go pro4ete.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 13, 2005 07:43PM

G-N Kojyharov -va6ata ironia obidi i t.n naistina e priznak za ne4esten 4ovek.6te badete saden za tova otniakoi kolkoto i da tiete i po drygi saobrajenia vsi4ko.Da sam vi nameknal 4e vie ste lyd...Ne.Vie tvarde naglo ne sas pisatsi a s nahalstvo i simvoli4no kre6tenie me narekohte lyd-inderektno.Bezsramieto vi mina vsakakvi granitsi.Koi vi e dal pravo da me nari4ate taka.4ove4 otvan bi si pomislil 4e vie ste lydia.R otkade razbrahte 4e kriaskam...Toia izkystven interes koito poddarjate vav va6ia forym niama da stigne do nikade.Naistina ste za sad.Kak taka 6te pi6ete 4e drygite nadava li pisatsi.Vie za kakav se mislite-Sadia-Bog-ekstrasens koito vijda drygia kakvo pravi.I taia teoria ne e moia.Pi6ete i se obiasniavaite na avtora i.Nikade ne sam kazal 4e ia priemam iztsialo.Az niamam to4no razbiraniata na avtora i za absolyta.Da vsi4koto ne e absolyt ako gledame 4astite v nego.A te vsi4koto li sa Ataviel.Samo se izlagate kato kritikyvate men za 4yjda teoria pripisvaiki argymentite i na men...Bezkrainostta i vsi4koto sa edno i sa6to za men.Ne izkriviavaite i talkyvaite kakto si iskate dymite mi.Imam drygo vijdane za asolyt i to e slojno no niama da vi go kaja.Ne go zaslyjavate.V drygi forymi e izlojeno.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 13, 2005 08:04PM

Gospojo Ataviel otkade razbrahte 4e tapeia po va6ite dymi?Dokazatelstvo nikakvo.Ami ako az kaja sa6toto za vas-koi znae moje vie da tapeite.Ama 4e otno6enie-samoyveronst li e tova preliva6ta v nekorektnost...mAI 2 pati vi otgovariah po va6ata tema a se se6tam 4e otgovarat mi e 1.Iztrit li e 2...Az sam 4el mnogo pove4e ot vas nad 8 godini sam bezraboten i imah predostata4no hiliadi 4asove.Moiat ym si e moia rabota kak go izpolzvam-vie ne se mesete v li4nia 4yjd intelektyalen jrvot i si gledaite va6ia ym.Moge i da se okaja istinata.Kakto g-n Kojyharov i vie ne ste pro4eli vsi4ko...Kakto i ne ste videli vsi4ki kat4eta na bezkrainostta...A 4e ne ste i mislili kolkoto men pak e iasno.Moje bi zaradi godinite si g-n Kogyharov moge i da e 4el.Ne sam go iz4isliaval.No koi znae g-n Kogyharov dali Bog ne e skrit v niakoi dale4na galaktika...Vie ne ste gi obhodili nali-i ne znaete taka li e ili ne.A ima i nevidimi energii.Kazah vi da se razdelim s dobro po 4ove6ki no vie go iztrihte tova i sega pak ste me zaobijdali...Kakvo iskate nai nakraia gospodine?

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 13, 2005 08:40PM

Kategori4no vi zabraniavam da me iskarvate lyd-biloto s alegorii-prit4i i t.nKategori4no jelaia da prestanete da me obsajdate gospodine.I prestanete da pi6ete saob6tenia za va6ia forym na li4nia mi imeil.Zabraniavam vi tova-ne ste jelan tam sled prestapnoto si povedenie.Zabraniavam vi i da spomenavate-namakvete i imeto mi i vsi4ko svarzano s men.Tvardi4ko zvy4i no se nalaga.Sled kato vi kazah 4e mojete da mahnete vsi4ko ot men za6to ne go napravihte g-n Kojyharov?Sega vi pozvoliavam da mi zabranite dostapa tyk i go jelaia.Omraznaha mi i tia kritiki-obidi ot vas i vie samiat.Forymat si e va6 no svobodata moia.Zatova tova vi go kazah po meko.Predi da ste me obvinili v niakakvi kriasatsi ili ne6to podobno.Vinagi po4vate prav da me obijdate i sadete i t.n a az dosega prosto vi vra6tah po dryg na4in.Az niama da vi pro4eta otgovora-o4akvam zabrana da vliaza tyk.No priatel 6te go pro4ete i 6te mi kaje vsi4ko.Drygia variant e ve4e da otidem 2 s vas na psihiatar sas sadebna zapoved i da pretseni komisiata koi e s lydite teorii i povedenie.Az niama da go napravia tova ne ot strah a za6toto tova e yslojnenie s mnogo minysi i vsakakvi pre4ki.Prosto e tapo da vi sadia za tova 4e pybli4no me obidihte i narekohte indirektno lyd.6te izbera na 1 vreme neo4akvano ymen podhod za vas=6te razbera koi ste-kakvo e minaloto vi-dali ne ste saden dali ne me poznavate i ymi5leno se darjite taka...Ne kazvam 4e me poznavate...dOSIETO VI...dALI NE STE BIV6 SATRYDNIK NA TAINI ORGANIZATSII.IlI NEW6TO SVARZANO S KOMYNIZMA-KGB I T.NProsto 6te vi darja pod oko.4ovek si pla6ta za svoevoliata i prestapleniata.Dano se vrazymite.Dali bihte mi se izvinili pybli4no 4e o4ernihte imeto mi kato me izkarahte lyd a i za drygyte ne6ta...Edva li 6te se vazpolzvate ot toia 6ans.6te vi popitam ne6to na koeto podoziram 4e niama da otgovorite.Az kakvo zlo vi napravih ta otna4alo o6te i sega samo me sadehte -obijdahte i t.n.Nikakvo.I dosieto i jivota mi e 4ist-kakto i savestta mi.Stra6no me ymorihte-dano Bog vi varne tova koeto mi pri4inihte.I za6to religiozen 4ovek vi za6titava i ot kakvo ne razbrah.Gospojo Ataviel-za6to za6titavate otiavlen bezbojnik ot men i ot kakvo?Na 1 miasto az dori vi za6titih-ako ne e iztrito i to...Blagodaria za predatelstvoto...Tova 4e ste blizki poniakoga s gospodinat evolutsionist-dali ne govori zle za vas a dobre za men.Naistina sbogom ve4e-ne se se6tam da e ostanalo za kazvane.Obiden sam i otvraten.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 13, 2005 08:47PM

10 dena niamah internet.Yragana v Sliven sasipa kabelite.Zatova vi otgovariam sega dalgo-nakyp i na dvamata.Po dobre kasno otkolkoto nikoga.I az znam pogovorki i to mnogo ne gi izpolzvam po plosak i prosta6ki na4in.Koito se smee posleden nai dobre se smee.Vajen e moralnia pobeditel i tova 4e si tragvam-dori i da iztriete i tova i vsi4ko.Nadiavam se 4e vsi4ko svar6i dotyk i 6te se razdelim po inteligentnia na4in.I 6te se razminem v jivota.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Posted by: Атевиел (IP Logged)
Date: February 13, 2005 11:39PM

Николай,

Ти си един изключително невеж и изпълнен с огромно самочувствие без покритие, човек. Това е твоята диагноза. Не бих те нарекла "луд", според определението на това понятие, което психологията му дава.
Хайде осъди ме да те видим, като се правиш на толкова страшен. Смешник.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 14, 2005 09:05PM

Бог ще ви осъди и истината.Аз не се правя на страшен но вие зле ме тълкувате.Боли ли ви от истината...Прочетохте ли всичко което ви казах.Обиждате-Със смешник.Глупост.Точно комунистите,Поповете,псевдорелигозните,тоталитарните,окултистите,и палйочовците не ги обичам .И не съм от тях.Госпожо.Отидете на психиатър.Има си и полиция и съд за тая работа-но вие сама се осъждате.Аз не съм ви обиждал с такива титли-които те самите са далеч от истината.Който копае гроб другите сам пада в него.Провокирате...Браво-сама ,че аз може и да бъркам за някои неща но не и за вашето отношение.Теориите не са доказуеми и са по маловажни от коректността.аКО ОБИЧАТЕ НЕ МИ ГОВОРЕТЕ НА ИМЕ И НА ТИ.и НЕ СЕ ЗАЯЖДАЙТЕ.Бих могъл да кажа ,че вие сте просто по тъп,неинтелигентен начин-дори просташки жалка.Не отговаряте по темата,лъжете,обиждате,не сте осведомена дори какво съм написал тук и ми изкривявате думите-дори тия на автора на чуждата теория.Вие сте зла.Злото идва не само от външни сили ,не само от липса на осъзнаване и воля и т.н.То е от цялостната човешка структура-Подсъзнателна,телесна и т.н.Вие сте под нивото на истината-не на мен.Аз съм обикновен човек служещ по съвест на своя си Бог.Вие дори не сте истински религиозна-нападате религиозен човек като мен-страшно измъчен от живота.Аз дори ви защитих но не сте си го проче ли това нали...Ако продължавате в същия дух може Бог да ви накаже или пък аз и то сериозно.Ако обичате престанете да ми отговаряте и да ме обсъждате.Казах го и на 2 ви и ви го забраних.Вие май наистина сте поставено лице на тоя Илия...

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 14, 2005 09:32PM

Госпожо Атавиел-простете пропуснах да ви кажа.Аз съм един намачкан от живота честен човек-не твърдя,че съм съвършен.Но по скоро ми липсва самочувствие а не простете -идиотското ви твърдение-че съм с огромно самочувствие.Това ,че говоря със сила и власт дадени ми от съвестта ми и Бог това е друг въпрос.Смирете се и ще разберете,че много бъркате за мен.Без покритие-ами докажете.Говорите нарочно с вашия близнак празни приказки-не доказвате,провокирате,съдете с хладен ,остър тон и т.н.Като 2 капки вода сте с него.Повече няма да ви се връзвам.Ще отговарят приятелите ми евентуално като мек вариант.А те са много-всички които са от истината и са съвестни са мои приятели.Нито сте ме прочели и тук изцяло нито в другите форуми-нито дори 1 сте си говорили с мен а вече ме познавате-оценки ми пишете,Съдии и психоаналитици ми станехте.Не ме ядосвайте защото ще ви осъдя и то много скоро ако продължавате в същия дух.А може и Бог да се намеси и да ви скастри.Г-Н кОЖУХАРОВ Е НА ВЪЗРАСТ-не искам да кажа нещо лошо но 1 участник му го каза тук във форумът.Бог може и да прибира върлите му противници-или да ги наказва с тежки болести като Дарвин който прилича странно по външност на г-н Кожухаров.Аз знам доказано много невъзпитана и неблагоразумно жено...Знаете ли историите на много псевдо учени и техния лош край...Гледайте повече наука по Дискавъри,Хистори и т.н. и ме оставете.Аз няма да ви закачам защото не съм такъв за какъвто ме представяте.Но съм и справедлимв и ревностно твърд.Аз съм този който съм...Честно мога да ви скъсам с информация и интелект но-1 поговорка-Мълчанието е спасение за глупака,а бъбривостта е гибел за мъдреца.Така,че Бог ми е дал мъдростта не аз.Нападайки мен нападате Бога вие двамата.Това всичко важи и за двама ви.Друга предпазна мярка за да спрете и се осъзнаете-Ще ви науча имейлите,адресите,данните на вас малкото участници тук в тоя форум и ако продължавате да се занимавате с личността ми ще взема мерки.Оставям ви вратичка за последно-Извинете се или поне никога вече не ме обсъждайте.И ми махнете всички постинги.Вие сте срам и позор и 1 лъжа в тоя форум.Вие двамата.Триячат и хитреца дето държи ножа.Г-Н Лицемер-времето на комунизма мина .Пазете се да не се наръгате със собствения си нож-властта която имате тук.Изтрихте доста неща които ви изобличаваха.При мен мръсотиите и мазнотиите не вървят.Аз з-нам всякакви тайни в тоя свят.От Уфологията,паранормалното,биологията,астрономията,физиката,и т.н.и т.н.Защото Бог иска да съм истинския Нео и Левски в тоя свят.Мръсниците не ме претопиха-излязох си от тях-военните след като ми залагаха какви ли не капани за да ме пречупят и зомбират да остана в казармата.Тия които ме плюха и плашеха-видяха опашката ми.На 9 юли 1996 г аз справедливо си излязох от тях като не дадох клетва защото просто не бях за тях.И знаете ли какво стана-пуснаха ме това е.Верно,че те и други сектанти и всякакви ме очернеха плашеха с психиатри и лудости-но какво постигнаха станаха смешни и жалки като вас.Как не ви е срам-толкова ли ви е притъпена съвестта.Аз съм Човекът.Безкрайността,Светлината и Вечността.Истината и Знанието.Свободатна,Правдата и Любовта.Не аз-ще добавя скромно но Бог в мен и с мен.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 14, 2005 09:55PM

Човек с огромно самочувсвие дава ли различни теории,колебае ли се както аз много пъти съм го правил.Често си задавам въпроса ами ако бъркам-дали официалната религия не е права все пак и т.н.Аз си знам какъв съм но не и вие двамата и много хора в които има зли невидими същества.Или ангелите или извънземните от плът или халюцинации или трикове на военните или моята теория е вярна.Дори генерала на руските военни въздушни сили си призна след края на Студента война,че феноменът Нло не е от земен произход.Само тук знам хиляди неща и данни.От физиката и др.знам,че това не са Зелени човечества.Сети мълчи но 1 път засече извънземен сигнал.Образовайте се.Много неща съм ги гледал по Дискавъри...рАЗСТОЯНИЯТА СА ОГРОМНИ,ЕВОЛЮЦИЯ НЯМА ЗАТОВА И ЧОВЕЧЕТАТА ГИ НЯМА.аНГЕЛИТЕ ОТПАДАТ ЗАРАД МИЛИОНИТЕ АБСУРДИ-ПСИХОЛОГИЧЕСКИ И ДР.НА БИБЛИЯТА.Това не са халюцинации-има милиони хора някои изследвали се които са имали Уфо,Паранормални преживявания.Доказано е ,че една част от тях здрави и са честни.Има си детектори и т.н.По стотици теми знам хиляди неща.Не са военните защото те не са толкова всемогъщи с техниката.А и защо да го правят.Нло често е наблюдавано и засичано със странни невъзможни маневри и то в миналото.Документирано е ,че това не са земни обекти.Инженери твърдят ,че те Нло записани и от любители правят огромни ускорения,лупинги,внезапни тръгвания и безкрайни усдкорения ,че е невъзможно да са земни.Е аз не им вярвам н всичко защото знам някои неща от физиката.Така съм за всички теории.Аз съм прав дами и господа.И по всякакъв начин с милиони данни мога да защитя теорията си.Ако обидете още веднъж така ще се ядосам ,че щеме запомните за цял живот неблагодарници такива.Ще се въздържа да не ви обидя тежко както си го заслужавате с верните-вие сте изключително тъпи и неинформирани и заслепени.Не съм казал ,че сте такива-аз ви го доказвам с наука и здрав разум.Ще повярвате и в Бога и духовете както аз ги наричам.Като Нео ще се събудите от съня си-смъртта и ще сте в зоната на наказание,изчистване,покаяние.Нещо като чистилището.Само,че там ще е късно-злите духове ще ви изискат да си платите за злините и Бог ще ви накаже.И мен също.Защото всеки ще мине от там.И ако се покаем и пожелаем да живеем вечно с Бога който ще сме видяли ще сме в Рая.Ето и сега се мъча по човешки и с добро да ви помогна.Защото го искам-На злото ви да отговоря с добро.И аз съм грешен.Всичко което не е от тая теория е проверявано милионократно и е заблуда.Край.Бъдете здрави,щастливи и в любовта.Отговорете,че това не е вярно и го докажете.Няма да можете.Николай-неразбрания и оплювания.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 14, 2005 10:23PM

Госпожо Атавиел моля ви стига с тия псевдо окултниастрофизични ваши теории.Осведомете се.Защо говорите тук за физика и сингулярност.Вижте си новите научни открития.На мода са друти теории.И го пишете това в -Заблудите в науката.Наистина ми е жал за вас.Ако разберете колко много знам ще си потънете от срам.Заради вашите абсурдни обвинения.Сингулярности и типични черни дупки няма.Сектантите се хващаха за тая теория.Там било нямало време-пространство,то било максимално изкривено,огънато в безкрайни измерения със срутената маса в него.Че дори не важали законите в него и видите ли нашия християнски Бог е всеможещ.Глупости.Прочете си Стивън Хоукинг и неговите книги-тая за Бебета вселени,черни дупки и т.н.Там той доказва,че черните дупки излъчватЩе се обадя на учени да влязат ако искат тук-те ще ви се смеят.Влезте си поне в българските електронни сайтове за наука.Като-www.democrit.com.Станете върл любител на астрономията и астрофизиката като мен и това говорете.След като сте прочели почти всичко.Времепространството е неделим феномен и не може да спре и да се срути в себе си.Ще ви бичувам с наука вас двамата и ще извикам учени тук да ви смирят малко.пО СКОРО ТО Е 3 ИЗМЕРНО-ДОКАЗАНО В ЕСПЕРИМЕНТ.вИЖТЕ СИ-,,вСЕЛЕНА,НАУКА И ТЕХНИКА,,-2003 ЯНУАРИ МИСЛЯ БЕ.нА МОДА Е И СТРУННАТА ТЕОРИЯ И ДРУГИ КОИТО ОПРОВЕРГАВАТ НЕЛЕПАТА СИНГУЛЯРНОСТ.Не може в супер малко физично пространство да вместих свръх маса.Тия неща са вече доказани.Окултистите към която вие принадлежите а не аз както ме обвинихте заедно със сектантите приемат теорията за сингулярност защото им изнася.Така уж защитават свръх фантастичните възможности на техните псевдо Божества.При мен каша няма-вие ви се иска да е така.Сами падате в собствените си капани.Пазете се от мен-аз съм кошмар за заблудити.Забравете миналите ми постинги-те са мина и капан за наивници като вас.Иначе трябва да съм луд да вярвам в 2 различни неща едновременно.Имах предвид старата ми религиозна хипотеза тук и теорията ми близо до тая на г-н Гърчев.Но различна от неговата.Той е прав в сърцевината си но не и във всичко.Не опровергахте моята теория за безкрайността и Бога а ме оплюхте и обидихте-това показва злобното ви безсилие.Мнотго хора са били злобни към мен повярвайте ми.Иска военните насила да се освидетелствам,че съм луд понеже ме мразеха задето им казах истината.Че са неморална,насилствена и т.н. организация.И не постигнаха нищо.Тия смесици на Бог и дух с торсионни и всякави полета,четери измерения ,сингулярности и т.н са доказано ненаучни.За вас самите ви казах май много.Иначе това е малко.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 14, 2005 10:44PM

Всичкото е образно понятие като безкрайността.Те реално не съществуват като цяло нещо.Всичкото е фиктивен сбор от всякакви нища на всички и всякакви места.Няма нищо общо с това да го ограничавате в някакво място и някакви си сингулярности.Стига с тия източни лъжи.Частта била цялото,Всичкото и Бог били извън време пространството в сингулярностите.Ами нищото има ли го.Не.Но вие твърдите,че закона за запазване енергията не е верен.Голяма глупост и хиляди такива само в 1 изречение.Как може на едно място да събираме повече енергия отколкото то може да поеме.Откъде знаете кой съм.Може да съм хитър учен който досега ви провокира и оставя да си говорите глупости и да се качвате на главата му.И сега вече да си паднете на врата.Личността ми нея познавате госпожо Атавиел-просто не ме заобичахте ей тъй без повод отначало.Защото ви изобличих неверните теории.Безкрайността също е фиктивно понятие.Тя я няма като едно безкрайно цяло нещо.Иначе ще се нарушат много физични закони.Безкрайността е безкраен сбор от безкрайно много субстанции,същности,постулати,закони и т.н.Тя е Абсолют в смисъла не буквалния а на това,че никога не може да бъде обхваната.Тя няма граници.Изчакайте да си кажа моето мнение а не да ме ядете за 3,4 чужди изречения.Излагате се.Абсолютен или какъвто и да е 100 проц. Абсолют няма.Както и такава относителност.Защото всеки от тях ако го имаше щеше да елиминира съществуването на противоположното си.Има и ,,Абсолют,,и ,,Относителност,,клонящи към максималните си стойности.Но никога нве можещи да ги достигнат.По същност и закон е така.Защо ли.Ами така трябва-закщото света просто е такъв-единство и борба на противоположностите.Знаете ли ,че на практика теорията за абсолютната нула не се изпълнява 100пр.Най ниската точка не може да бъде постигната.На замръзване имах предвид.Праг без който света би бил невъзможен-би замръзнал,спрял.Същото е и с ,,Абсолютностите,,и ,,Относителностите,,.Е то защо няма ни спиране на времето,ни връщането му,ни прескк в бъдещето и много други религиозни глупости.Света е симетричен и двуполярен.Ляво,дясно,плюс,минус,топло и горещо,Абсолютно и относително-но никога докрай.Не съм съгласен с някои неща които написах от името на г-н Гърчев.Затова вие не сте виновни.Извинявам се ,че ви поставих в неудобно положение-вас и мене си.Просто ви давам урок по търпение и уважение.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 14, 2005 11:13PM

Има материални доказателства за съществуването на Духове,Полтъргайсти и т.н.А опровергайте ги де.Не ме претопиха ни врачове и екстрасенси които ме вързаха за отрицателните зли сили-полтъргайстите които ме мъчат без причина вече 8 години.А не съм луд-който дойде в нас ги чува.И брат ми и баща ми -лъжливия комунист атеист който 1 път като му изтрещя Духът така се стресна,че подскочи.Но нали е мазен-говори глупости като вас било от нагряването на диоди и т.н.Посред зима,токущо включен телевизол силен трясък по корпуса му-диоди и маймуни...Пазете се от злото-външното-то е реално.Магии няма а има много шарлатани но някои от тях не са такива.И боряват с тъмни черни сили-духове,същества.Добре,че съм добър човек иначе щях да ви кажа досега дали нямало духове.Просто щях да продам за малко душата си и да ви направя черна магия и щеше да ви призлее.И нИ МАЙМУНИТЕ НИ лАПТОЦИТЕ-пАТОЦИТЕ-ТЪПИТЕ ВИ ТЕОРИИ ЩЯХА ДА ВИ ПОМОГНАТ.Слава Богу няма да го направя.Историята доказа,че злите,атеистите и псевдо религиозните винаги тероризират честните и свестните хора като мен.Вие с поведението си доказвате,че сте от първите.Какво съм направил на едно момче и жена които влизат тук-нищо.Имам предвид Шон и Нина Николаева.Те са по търпеливи,културни и интелигентни от вас.Затова сме се разбира ли в малките постинги обменяни помежду си.Те не нападат,обиждат и прибързано да говорят глупости изкарвайки ме с какви ли не теории и лоши личности.Дебело ви го казвам и с най чиста съвест-МоЛя ВИ ОСТАВЕТЕ МЕ НА МИРА И НЕ МЕ ОБИЖДАЙТЕ И НЕ МЕ ТЪЛКУВАЙТЕ ЗЛЕ,НЕ СПОРЕТЕ,НЕ МИ ПИШЕТЕ ВЪОБЩЕ И Т.Н.Може да се извините и ако се промените искрено ще го приема и ще можем да си пишем.АЗ СЪМ ДОБЪР И СВЕСТЕН ЧОВЕК-И МОГА ДА ГО КАЖА ПРЕД ЦЯЛ СВЯТ.Постингите ми могат да останат временно само заради другите после моля да бъдат изтрити а аз забравен.Продължите ли с лошо отношение-то собствената ви лудост,безчувственост,неинформираност,злота ще ви излезе през носа.Аз Нео Левски ще ви таковам така Матриците,Маймуните-дивите ви поведения ,че много жестоко ще съжалявате.Гарантирам ви го.Знам,че едва ли ще се извините.Попитайте другите участници и писатели тук-но всички тук какво им е мнението за мен.Може и да им пиша имейли,да уведомя комисията за защита на електронните ни права на потребители и да им кажа какви хора и отношения има тук.И да поискам смяна на г--н Кожухаров или временна забрана и затваряне на тоя форум и т.н.Откъде накъде ще ме наричате луд,смешник и т.н.Затова си зло ще си платите.Всичко се връща на тоя свят.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 14, 2005 11:21PM

Вижте как гадно и престъпно се държат християните с мен,както и всичките ми теории там във форумите.www.abv.bg www.sdabg.org Вижте какво им се случва и ще се случва.Форумите в абв в християнството съм писал под имената-ЛЮБОВТА НА БОГ И NEO LEVSKI NOSHO.тОВА Е ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ А НЕ ЗАПЛАХА.Пълна морална порнография е абвето а адвентистите и те са лоие с мен.Нарекоха ме г-н Омраза,Куку,Махай се от форумаЛъжец и т.н.А им помагах да видят грешките си.Аз съм огледало в което виждате собственото си вътрешно съдържание.И го приписвате на мен.Не отгварят и там въобще или се заяждат но аз със знанието и силата им затварям недобросъвестните и лъжливи усти.Това не е и само реклама.Ако така звучи пък може би няма нищо лошо в едно насочване.Вие тук с постингите си също си правите реклама на мисленето.Нео Левски.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 15, 2005 12:55AM

Г-Н Кожухаров защо ми пишете само на латиница на имейлът ми...Що за език е тя.Страшно уморително е.Ами как да ви вярвам-веднъж ме заплашихте грубо и студено ,че ще ми изтриете темите ако до Нова година не ви отговоря.И не само тогава сте бил хладен,непредпазлив ,наричащ ме дете,невъздържан,с нацупени пози и други.Индиректно-хитро но си е неуважително поведение.Друг път грубо сте писали-,,А вие какво искате,,.Тоест когато ви изнася или сте на кеф като жените съм Николай а когато не съм-вие и т.н.Не отговаряхте с месеци на 1 моя тема.Изтрихте и много мои възражения съвсем наскоро които нямат нищо общо с онтодиалектичните 3,4 изречения.Извинявайте ама вие или не сте в час и не виждате своето провокиращо поведение или го правите нарочно.Като прикривате своите недобри реакции.Символично сте прав.Да тук е като село с много луди.Всеки човек в някаква степен е несъвършен и луд.И аз защото съм човек.Може да не сме грубо луди но да нападаме човека с обиди,да го охарактеризирваме морално без да имаме достатъчна база данни е недопустимо.А и вие сам сте казвали,че нямало нищо лошо да се спори.Напротив-има.Вижте как спорят с мен по темите.Отговор нула а една гадна обида.Госпожо Атавиел добре,че не съм скинарче или нещо подобно.За такава арогантна обида щях да дойда и да ви хвърля един такъв хубав бой,че да ме запомните за цял живот.Жените и мъжете са равни пред мен и истината.Дори жените в някои отношения са по силни и облагодетелствани от мен.А и не ме слушате г-н Кожухаров.Ето опитах се да си отида с мир ,по човешки -това ми изказване го изтрихте и други които ме показват в истинската ми страна.Но вие пак индиректно говорихте по мой адрес и намекнахте,че съм луд.Извинявайте ама ако сега не ме послушате като казох,че не желая да имам нищо общо с вас -то вече ще си платите.Оставете ме на мира.Какво ще ми отговаряте след 2 месеца.Отговорете на дългите аргументи във форумите против еволюцията.Дадох им адреси.Или може би това е тогава реклама.Има си търсачки.А като не дам адрес-случая с онтодиалектиката-защо не съм дал такъв.Все излиза,че аз съм виновен и не може да ви се угоди.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Posted by: Илия Кожухаров (IP Logged)
Date: February 15, 2005 01:52AM

Атевиел,

Дали продължаваш да мислиш, че имам "странно чувство за хумор?" Виж какво става тук.

Сега обаче извън хумора.
В една книга, която четох преди доста години (защо ли си мисля, че беше на Луис Бунюел "Моят последен дъх"?), имаше епизод, в който (да речем) Бунюел разказва за някаква своя неосъществена екранизация.

Филмът трябвало да започне с кадър на спирка от градския транспорт. Защо? Защото там най-често могат да се намерят достатъчно дълги цигарени фасове, захвърлени от изненадани от пристигащото возило пушачи. Защо са били необходими големите фасове? Защото трябвало да се покаже как някакъв беден, дрипав човек ще се насочи към някакъв твърде голям фас, оказал се хвърлен на уличното платно, по-далеч от тротоара. Щял да последва едър план на сухата, трепереща ръка, която посяга към големия цигарен остатък, а после едър план на предните гуми на скъпа кола, която удря спирачки, но... уви прегазва нещастния бедняк. Защо всичко това? За да се постави въпросът: "Поради каква причина този беден мъж трябваше да умре по този нелеп начин?"

Нататък трябвало да се разгърне цял филм, който щял да дава отговори на огромна серия от подобни въпроси.
Защо мъжът е бил беден? Защото е бил извънбрачно дете.
Защо е бил извънбрачно дете? Защото е бил дете на някаква проститутка, за която никой не е поискал да се ожени.
Защо майка му е била проститутка? Защото...

Според замисъла, в един момент трябвало да се достигне до ситуация, в която да се покаже как някаква дребна случайност (дали, когато употребяваме тази дума "случайност", съзнаваме с каква отговорност се натоварваме?), та – трябвало да се покаже, как по силата на някаква нелепа случайност животът на една дузина хора се подрежда така, че да се стигне до раждането на детето на проститутката, което (вече като възрастен) да загине по начина от първите кадри. Търсело се е внушението: ако вместо еди-коя-си "дребна случайност" би се случила някоя-друга "дребна случайност", всички следващи кадри биха били твърде различни.

Защо споделям това, Атевиел?
Защото се питам: "Какво би могло да се е случило в живота на някои хора, че в някакъв момент те да започнат да изливат потоци от парадоксални мисли и да не забелязват тяхната (само)убийствена концентрация? Коя трябва да е била 'дребната случайност', която е запокитила битието им в траекторията на извънмерното отчуждение и озлобление?" Питам се и още нещо: "Какво би могло да се направи в подобен случай – така че след време подобни хора да се разделят с бремето на абсурдните си привидения?"

Какво ли би казал в подобен случай Юнг? И как ли би постъпил?


Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Posted by: Шон (IP Logged)
Date: February 15, 2005 10:25AM

Господин Колев,

Би следвало да съм поласкан, след като сте ме определил като един от "по-търпеливите, културните и интелигентните" от участващите в този форум. Освен това, посочвате, че "сме се разбирали в малките постинги, обменяни помежду ни".

Не знам дали няма да Ви разочаровам - но доколкото тук се търсят пътища срещу заблудите, а аз не искам да оставате с каквото и да било заблуждение, свързано поне с мен - налага се да Ви призная, че изразът "сме се разбирали" може да има само едностранно изражение. Твърде много съм се опитвал да разбера поне част от написаното от Вас, но за съжаление, трябва да призная неуспехите си. Може би, материята, която владеете, не е по силите ми.

Дали обаче не би било добре да приемете предложението, което преди време г-н Кожухаров Ви бе направил: мислено да игнорирате всичко, което сте писал тук, и да направите едно стартово експозе, съдържащо онези най-важни положения, които Ви вълнуват в най-висока степен и които намирате за необходимо да споделите с други хора. Осмелявам се дори да си представя, че поддържащите настоящия форум не биха имали нищо против да Ви отворят един под-форум с надслов от рода: "Идеите на Николай Митев Колев".


Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Posted by: Илия Кожухаров (IP Logged)
Date: February 16, 2005 12:18AM

Драга Атевиел,

Длъжник съм ти относно "сингуларността".
Страхувам се, обаче, да не те разочаровам, поради следната предполагаема причина: не е невъзможно, мислейки над понятието "сингуларност", ти да си представяш нещо, свързано с някакъв (да речем) единствен източник на нещата, за някаква Единичност, която в момент на вдъхновение (откъде ли появило се, впрочем?) е започнала да произвежда от себе си други единичности. За съжаление, в тази материя аз съм напълно непросветен. (Вероятно, защото все задавам въпроси, на които все не получавам отговори.) Ето защо, когато мисля за "сингуларността", мисля в определено по-камерни измерения – свивайки се в онзи свят, за който можем да кажем, че криво-ляво го познаваме. За този именно свят си мисля, че е свят на сингуларностите.

Това, последното, може да се прецени по най-различен начин: от откровение – до откровена глупост. Ако мога да приема, че ти би го третирала с някаква средна оценка, то бих направил следващата крачка, за да ти кажа: "Много е важно да култивираме в себе си възможност (поне от време на време) да мислим за света около нас именно като свят на сингуларностите, за да забележим веднага след това, че множествата, всъщност са наша измислица, произвеждаме ги самите ние с нашия сравнително маломощен разум".

Ако приемем, че всяко едно множество представлява съвкупност от някакви реални или мислими обекти, които имат поне една обща характеристика, то е ясно, че с акта на обединението им в множество елиминираме техните нееднакви характеристики. В редица случаи, ние не забравяме да мислим за тези различия между тях, а само си забраняваме да ги включваме в разсъжденията си. В други случаи, обаче (дали от честото мислене за обектите като за "еднакви"?), започваме да се държим така, сякаш изобщо не знаем нищо за въпросните разлики. Вероятно, именно в такива ситуации се чувстваме готови да изговорим с лекота, че нещо е еднакво с нещо друго. Тук със сигурност ни помагат и рефлексите от математиката и особено лавините от знаци за равенство, които се използват там.
От това, обаче, че ние елиминираме някакво различие (или дори по-скоро грамади от различия), изобщо не следва, че те не съществуват. Ние само се заблуждаваме, че нещо е еднакво с нещо друго.

Нека ти предложа едно разсъждение, Атевиел.
Щом МИСЛИМ ЗА ДВЕ НЕЩА, това означава, че РАЗГРАНИЧАВАМЕ В МИСЛИТЕ СИ ДВЕ НЕЩА. А щом ги разграничаваме, това означава, че те имат поне едно различие помежду си. Щом имат поне едно различие помежду си, то те не могат да бъдат еднакви. Ерго, светът на различимите неща е свят на сингуларностите.
А ако две неща наистина са еднакви, то те не могат да бъдат различими като две неща. Откъдето следва, че ние изобщо не бихме могли да знаем, че има две неща.
На такова място по никакъв начин не могат да помогнат лингвистични патерици от рода на фразата: "абсолютно еднакви".

Дали успях да те разочаровам, Атевиел?


Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Posted by: Атевиел (IP Logged)
Date: February 16, 2005 05:41AM

г-н Колев,

Преди да започна ще отбележа причината, поради която ще продължа да се обръщам към теб неформално, и тя е, че искам да усещаш посланието ми към теб лично.

Чета словесната ти джунгла (както някъде г-н Кожухаров много цветущо и точно се изрази по отношение на "стила" и "формата" на твоите писания) и се чудя от къде да започна. В желанието си да бъда максимално разбрана, ще подредя и формулирам мислите си в смислово свързан текст.

Като начало, преди да се изкажа по изложените от теб възгледи, просто не мога (отново) да не обърна внимание на личността, прозираща така силно зад съвкупността от полусвързани изречения. Една много объркана личност. Този път си ми предоставил предостатъчно материал, с който да аргументирам и подкрепя това свое заключение относно твоята персона.

Най-показателни за състоянието на вътрешният ти свят, разбира се, са твоите мисли и начинът, по който ги излагаш на белият свят. Тук не е нужно да давам примери за несвързаността и хаотичността, която изпълва съдържанието на твоите постинги. От увлечението ти по "уфологията и паранормалното", за които споменаваш, виждам, че първоначалната ми преценка за теб като "един от онези хора, които се заливат с огромни количества мистична и конспиративна литература", е било съвсем точно (което не ме учудва).

Високо оценявам желанието ти "да се образоваш", имайки многостранни интереси и широка обща (и по-подробна) култура върху различните науки, за които споменаваш редом със споменатите по-горе твои увлечения. Но проблемът ти е, че нямаш способността да отсяваш същественото от несъщественото в информацията, и всичко остава в непреработен и нахвърлян вид в умът ти. Като парчета от пъзел, който са разхвърляни безразборно в кутията (като измежду тях има и голямо количество такива, които изобщо не са част от картината). Неспособността ти (която се дължи на това, че ти не си правиш труда да мислиш, а назубряш мислите на други) да свързваш различните елементи в цялостна картина води до твоята вътрешна неориентираност. И за това "дава(ш) различни теории, (колебаейки се между тях)" и казваш "Забравете миналите ми постинги-те са мина и капан за наивници като вас.Иначе трябва да съм луд да вярвам в 2 различни неща едновременно". Всъщност, г-н Колев, ти сам си поставяш диагнозата. Още по-лошо, дори споменаваш, че от казармата са ти препоръчвали да се консултираш с професионалист, което вече е наистина тревожно (от към психичната ти стабилност изобщо). Ако виждаш конспирации навсякъде, мисля, в психологията си има наименование за подобно състояние. А ако четеш всички материали за конспирации и тайни заговори, които са навсякъде из интернет, ако не си луд - ще полудееш.

Друг аспект от твоята "объркана личност", който силно ми прави впечатление и то не за пръв път, е невероятно разширеното ти его, което се просмуква на всякъде из убежденията и изказванията ти.
Тук ще приведа някои примери, които са особено показателни за нездравословното състояние на твоето възприятие за себе си или еготи ти:
"..говоря със сила и власт дадени ми от съвестта ми и Бог.." ; "Аз знам доказано много невъзпитана и неблагоразумно жено..." (как е доказано? предполагам "невъзпитаната и неблагоразумно жено" съм аз, а ти за какъв се имаш - месия? И други хора имат кабелна и гледат Дискавъри, поне няколко милиарда по света) ;
"Аз съм този който съм..." (тук вече преливаш чашата, както се изказват образно някои хора.) ; "..мога да ви скъсам с информация и интелект.." (ъхъ, ами хайде де, до сега нищо не си ни показал); " ..Бог ми е дал мъдростта.." (Не виждам никаква мъдрост в теб, Николай.) ;"..знам хиляди неща." и. т.н.

Казваш, че си "намачкан от живота" човек... Опитваш се да породиш някакво съчувствие от наша страна или какво ни се жалваш? Не си единственият, чийто живот е тежък и труден. Има още 7 млрд човека на тази Земя, почти половината от които ежедневно ги мачка живота и се борят за насъщния, нямат време да се мислят за велики пророци и всезнаещи мислители.

Виждам, че се идентифицираш с героят на Нео от филма "Матрицата". Искрено те съветвам да обърнеш внимание на себе си и това кой си ти, защото въз основа на всичко казано до тук, имам големи основания да предвиждам едно много сериозно личностно разстройство, което е назряло в теб и последиците могат да бъдат доста смущаващи и изискващи сериозна психотерапевтична намеса. Осъзнай се!

Междудругото, във връзка с псевдонимът си Нео Левски, който споменаваш на няколко места, искам да те попитам: Посещаваш ли чата на Dir.bg ?

След този своеобразен психопортрет, който изградих за теб въз основа на мислите, които излагаш из Форума, и конкретно в този съб-форум, разбирам, че първоначалната ми идея втората част от моят постинг да се съсредоточи върху нахвърляните от теб възгледи е безсмислена, тъй като някакъв диалог, въз основа на размисли може да се осъществи единствено между такива личности, които най-първо мислят и собствените им възгледи са подредени и свързани, формулирани.
Ти очевидно не влизаш в тази група мислещи хора.

Няма да коментирам "енергиите", които ти наричаш полтъргайсти и духове на покойници. Само ще ти кажа нещо, с което ти изглежда съвсем не си на ясно:
Не ти ги контролираш, а те - теб. Такива несъзнателни умове като твоят, които се занимават с неща, които не разбират, са любимата им храна. Няма "зли духове", има само зли помисли, които са човешки.

Много си позволяваш да отправяш заплахи и дори от името на Самият Бог! От Който ти си нямаш и бегла представа, и си измислил някакъв си свой собствен бог, както се вижда от това ти изказване "Аз съм обикновен човек служещ по съвест на своя си Бог". Като акцентирам на притежателното "своя си".

Но, нека не намесваме Бог и абстрактни понятия, а да се съсредоточим върху нестабилното ти и неориентирано ментално състояние, което аз се заех да покажа на евентуалните читатели, които биха били ентусиазирани от фантазмите, които пробутваш из Форума.

В последният си постинг 14-02-05 22:55, казваш нещо, в което силно прозира мисловната ти и интелектуална немощ, казвайки "Госпожо Атавиел добре,че не съм скинарче или нещо подобно..За такава арогантна обида щях да дойда и да ви хвърля един такъв хубав бой,че да ме запомните за цял живот".
Първо, Николай, не съм госпожа, а госпожица на 20 години, която е отвратена от плоскоумието и малоумието на хора като теб. Второ: Значи да разбираме, че освен месия си и привърженик на Хитлеровата лудост (като психологичният термин).
Трето: Никъде в моите постигни към теб не съм те обиждала. Приеми изказванията ми по твой адрес като психологическа оценка и нещо повече, желание на художник да нарисува портрет на човека, за да може човекът да се види. Ако човека не е неизлечимо сляп, разбира се.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 16, 2005 04:49PM

Дами и господа.1-Откъде знаете кой се представя зад това име.Може да е всякой или група от хора които пишат по малко общи умишлено разхвърлени неща за да ви дадат урок.Господин Шон-аз съм казвал защо пиша така но никой не чете и слуша.Нямате желание ли или...Госпожице Атавиел-простете,че съм ви наричал гокпожа това е по уважително за мен.Аз мога да съм ви и баща по години.Защото 1 човек който пише тук прикрито е доста по голям от вас.нА ЛУДИ ЛИ ЩЕ СЕ ПРАВИМ-тОВА ,ЧЕ ОБИДИХТЕ КОЛЕГИТЕ СЪС-СМЕШНИК НЕ Е ЛИ ОБИДА.От лъжите полза няма.Военните им бях казал да си направят алтернативна-затова някои ми намразиха понеже съм пацифист.Не заблуждавайте аудиторията.Нямате право да раздавате диагнози и морални квалификации когато човек не желае.Подсъдно е.Иначе сте само за пресата и то за внезапна проверка целия форум тук.Можем да ви поставим капан-ние които нямаме нищо общо със фашизма и сериозно да загазите.Уважаеми Шон и всички тук.Кой ми даде отговор по нашите мисли тук за сингулярност,всичко,безкрайност,еволюции,за истината и всичко което е писано тук.Почти никой.Занимавате се с някаква фиктивно съществуваща личност и постоянно отклонявате темата.Никой и не го е опровергал-само раздавате тъпи диагнози.Най малкото никой не може да докаже съществуването на Бога и Духове нито да го отрече.Учените по скоро дават достта данни,че ние тук ви написахме истината.Ние тук не сме объркана личност защото сме много прикрити зад някакво си име.Г-Н Кожухаров-пак надсмиване,иронии и много излишни празни приказки от вас.Не ви ли е ясно,че след като съм ви забранил на вас и всички тук да лъжете,хитреете,иронизирате,обиждате и изобщо да се обръщате с неуважение към пишещите тук сте направо за съд всичките.Керванът си върви а кучетата си лаят ли лаят.Ние сме влизали навсякъде не само в дир бегето.И си продължаваме пътя а хора като вас продължават да лаят...Без Шон.Не сме виновни ,че не сте ни разбрали.По добре прочетете всичко което ви посочихме а не да говорите,че било неясно.Ние не желаем специален суб-форум тук и специално внимание.На друг от нас военните също усложниха живота,също и разни сектанти и магйосници.Затова е тая амбиция да се борим за правдата.Простете,че ви направихме луди и ви дадохме тоя урок.Направете си забележка на участниците да не обиждат и изобщо да се обръщат към личностите-защото такива няма тук.Моралното порно на вашия Интернет и машините са ви виновни.Не ние.Ние можем да пишем перфектно-но не искаме.По бързо и лесно ние така.А и да ви хванем във вашите грешки.тАКА,ЧЕ ИЗЛАГАТЕ СЕ И СИ ГУБИТЕ ВРЕМЕТО.Прочетете колкото нас-учените и тогава говорете.Не се хващайте заяждайки се за точките и запетайките избягвайки по големите неща г-н Кожухаров.Нищо не доказахте нищо.А дори не уважавате учен като г-н Милко Гърчев който е реално съществуващ и си позволихте да съдите теориите му без да ги докажете и проверите дори дали той съществува.Няма линкове за вас.Има си желание което го нямате и търсачки.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 16, 2005 05:11PM

Добре ние сме Будза и Исус Христос и Махавира и Ошо и СТАЛИН И Господ Бог християнския...Ха ха ха.Направо да ви се надсмее човек.Каквото пишем Нео примерно .Какъв е той.Филмът Матрицата е една голяма лъжа.Защо ни вярвате лековерни.Говоря само за електронните ни псевдоними.Тук и тримата сте писали сумарно много но общо взето празни приказки.Шон -извинявайте вие не сте виновен но и на вас ви е нужен урок.Илия или приятелю,човешки братко,г-н Кожухаров и т.н извинявайте ,че малко се получи забавление за ваша сметка.Дали вече не сте в Господари на ефира вашия кръг тук...Хъм кой знае...Не сте ненаказуеми.Ще влизаме във всякакви форуми ще пишеме всякакви неща-истина примесена с объркваща информация за да престане тоя цирк,това морално порно тук и в цялата мрежа. И като си свършим работа ще се махнем.Ние сме ЧОВЕКЪТ.Защото се борим за истинското човешко в човека.Ние сме този който е -защото истината е с нас.Къде видяхте гордост тук.На 20 г.сте простете и почти всичко ли прочетохте госпожице.Ние дето имаме тук няколко висши образования и сме все зрел мъже не твърдим,че сме прочели всичко и ,че знаем всичко. А вие ли ще го знаете.Енергийки значи-кажете го на психиатрите.Диагнозата им ще е парпафрения за вас.На Г-Н ИЛИЯ ЩЕ Е депресивна маниакална шизофрения.Защото вярва в някаква черна своя си истина,дето чак го е страх да я публикува.Изключвам Шон но някои тук са нихилисти,хомомаймунисти,хомолъжисти и са по за психиатрията.Защо вашия лъжлив кръг не олганизира публичен дебат с креационистите и за всичките въпроси изобщо.Да се допита до световните учени или просто до народа.Няма да го направите.Народът в поголямата си част е религиозен и ще ви линчува с учените.Ние не вярваме в своя си Бог.А в незнайното Божество в което вярват и много известни учени.Знаят по точно.Давите се в собствената си глупост-и тя като бумеранг сега се стоварва върху главите.Господине предупрежденията вече не вървят и търпенията ни за своеволията ви и лъжата на кръга ви.Уведомяваме ви ,че наказателната акция вече е започнала.Сбогом може би до...И влезе Алиса в квантовия свят-страната на чудесата и...А довършете като сте толкова умни.Осъзнайте се и се покайте.Множеството.

Re: Г-н Кожухаров - дотам ли стигнахме - по мръснишки начин да трием теми, които ни...
Date: February 16, 2005 05:31PM

И помнете държим тоя форум под око и шах също много престъпни организации.Те си получават вече заслуженото.Луд сте вие господин Кожухаров и всички които тук раздадохте диагнози.Чужбините няма да спасят никой.Интернет е измислен за контрол.Ние можем да ви открием всичките.Макар,че не мислим да се занимаваме с вас след приключване на наказателната акция за тоя кръг.Що за морал имате вие дето тук сте в Мрежата.Не ви съдим изцяло а само за близането ви тук.Тук никога не може да има диалози а само монолози.Просто машините не заместват човек.Интернета е една голяма Манипулация и Вреда.Какво ви пука на вас ,че страшно се облъчвате с машините и с Джиесемите и т.н.Доказаха го госпожице неблагоразумност японски учени.И това го видяхме,прочетохме на много места.Само гледате да спорите.И другите били гледали Дискавъри и т.н.Бихме могли да ви дадеме много,чмного дълъг списък с книги,списания и т.н и да ви оставим къде ни са картоните за доказателство.Но ще се издадем така а ние не желаем това.Мразят ни защото им казваме истината.Ние не сме злобни-къде видяхте злоба г-це Атавиел?На ви въпроскителния,след малко ще ви дадем и истинските двойни запетайки да се успокои Илия и да види ,че можем.Ние ви обичаме всичките тук-И Илия,Шон,Атавиел,Нина,Борислав,Теодор и всички.Защото сте хора като нас и заслужавате щастие,Любов ,Свобода и т.н.А докажете ,че не ви обичаме.Нямаше да пишем толкова много за вас.Ние сме Свободата,Истината,Любовта и Правдата.Безкрайността ,Светлината,Вечността.Вие също в дълбоката си същност.Ето казваме ви,че сте ни Равни.Знанеята нямат никакво значение.Те само водят до истината.

Goto Page: 12Next
Current Page: 1 of 2


Sorry, only registered users may post in this forum.
This forum powered by Phorum.