Дали едното е породило другото? (Да речем - за разнообразие.) Или и двете са се появили едновременно? Дали имаме някакво знание по въпроса? Или можем да раждаме единствено хипотези? 
Goto Thread: PreviousNext
Goto: Forum ListMessage ListNew TopicSearchLog In
Te idvat ot saznanieto.Kakto dyha,dyhata -emotsiite.i vsichko.Ot neytralnostta .
Posted by: Inposuble-infinity-tsialost. (IP Logged)
Date: September 02, 2005 05:16PM

Prosto.Ima si plusove i minysi i sredni -neytralni sastoiania mejdy tiah.Edin plys rajda plys-minysa rajda minys-no snaznanieto e byfera mejdy tiah.To e edin vid nylevo-nito dobro nito zlo.Saznanieto-Azat praviat dobroto i zloto.Niakoi iztochni religii sa zagatnali za tova.Jivotat sadarja i 3-te varianta.Ako imashe samo dobro i nevazmojnost da se poiavi zloto vsicko shteshe da e programirano.Svobodata i svobodnia izbor na voliata-Azat-saznanieto-dyha-dyshata-sa v osnovata na jivota.Psiholozite i filosofite otdavna znaiat tazi istina.Edin dokazatelstven primer.Ili ima Bog koito e absolut i svrahsavarshen ili niama.Po skoro ako be takav i yj sviat i t.n -to otkade se vzeha nesavarshenstvata -otnositelnostite i zloto.Iavno ne e takav.Nemoje da e ednovremenno i sviat i vsesilen-vzaimoizklutchvashtise poniatia.Ako be istinski sviat i vsesavarshen-ne bi mogal da moje da stava i nesviat i nesavarshen-kakavto e v momenta.Poneje iavno ne si varshi rabotata-ostava zloto da viree.Ne moje da se savmestiavat primerno nevinnost i zrialost i t.n.Kak Bog bi bil i dobar i spravedliv kam otrovnite zmii primerno...Shte gi vazkresi i napravi vechni-no neotrovni li...Tova e nelepo.Vselenata-zemiata na koiato jiveem sa materialni i dobri i zli kam jivota.Katarite i drygi podobno nastroeni misliteli sa pravi-problemat e vgraden v materiata.Tia ne moje da ne e prehodna-razpadashta se-entropiina.Telatai psihikite ni sashto.Dyh i tialo sa v edno.Vsicki sme obrecheni da slygyvame na dobroto i zloto-nesavarshennoto tialo i dyhat si-Dori toi ne e chist-no glavnia problem idva ot neinteligentnostta i nesaznatelnostta-neosaznavaneto na istinata za jivota.Ne propoviadvam meditatsii-trans-spokoini sastoiania na saznanieto-ne me talkyvaite.Tova e palnoto i istinskoto mi ychenie.Imam i drygi prozrenia za kazvane-no natatak...Krainata sadba-smisal za chovechestvoto ne znae nikoi-dori i az.Dobre e da si jiveem jivota dobre tyk-a posle shte vidim kakvo shte stane.Imame li shans da jiveem vechno-shte sadim Vishia Razym-Bog i toi nas...Vazmojno e da stanat i 2-te-no niakoi samo da jiveiat vechno ili nikoi.Za sajalenie imam mnogo teorii koito se opitvat da izbegnat absyrdite i da obedeniat vsichko-kato dobroto i da dadat logichen smisal na zloto tyk.Zasega ne yspiavam-Izliza che bi mogal da ima vremenen rai za niakoi i posle Vishia Razym kato ni varne otchasti ograbenoto dobro-da ni izclutchi vsichki.A moje bi vsichki tvorenia sa obrecheni na tova-nali ne sme potentsialno vechni.I moje bi ne mojem da badem drygi vremenni nesavarshenni hora...Stranna teoria no koe tochno e dobroto i koe zloto...Ne e li i malko otnositelno tova-ili te sa edni za Vishia Razym a drygi za tvoreniata my.Tova kato che li e nai sviastnoto i logichno obiasnenie...No koi znae-nie vsichki sme neznaeshti religiozni ateisti i ateistichni religioznitsi.Yspeh na tarseshtite istinata.NEO LEVSKI NOSHO NISYS ROBINIO INFINITY INPOSUBLE I T.N.

Re: Te idvat ot saznanieto.Kakto dyha,dyhata -emotsiite.i vsichko.Ot neytralnostta .
Posted by: realna realnost (IP Logged)
Date: September 07, 2005 02:49PM

Neshtata biha mogli da se poglednat i ot dryg agal i da se vidiat po dryg nachin.Ima gi tezi 3 realnosti.No vsiaka porajda svoite si energii.Saznanieto-porajda saznatelnost-iasnota i t.n a ne emotsionalno dobro i zlo.Dobroto vinagi go e imalo i si porajda svoite kachestva.A zloto ne go e imalo v bykvalna proiavena forma.No go e imalo v neproiavena-potentsialno nerazvita-ne v jivot.I zloto si porajda svoite si kachestva po znak.Ili dobroto darvo dava dobri plodove-a loshoto loshi.I ne moje da e smeseno.Tochno kak i otkade idva zloto sam pisal tyk na drygi mesta.I dvete mi hipotezi sa verni i se dopalvat-i saznanieto-voliata-azat reshavat i izbirat i praviat dobroto i zloto.No i zoni ot mozakat-podsaznanieto i saznanieto koito otgovariat za polojitelnite kachestva na dyshata praviat dobroto i zloto.Ako realnostta be samo otritsatelna-ne bi imalo dobro.To za razlika ot zloto e po prisashta realnost vgradena v genite ni i v tezi na sashtestvyvaneto.Psihologichnata taina e slednata.Dobroto e blizo po tsviat do blajenstvoto-pochivkata-radostta-ydovletvorenieto-ydovolstvieto i t.n.A poslednite sa silni instinkti i zalojeni-programirani dadenosti y vseki chovek.Hishtnitsite gi izklychvam-te niamat volia i dysha.Zakona na matematicheskite psihichni razliki dokazva taia hipoteza.Dobroto e poveche i osnovna realnost.Taka poglednato hipotezata mi che vsichko e vid zablyda i osnovno zablyda i nesavarshenstvo izglejda neviarna.Badeshteto she pokaje koia e viarna-zashtoto bez dobar krai-izglejda che zloto e pobedilo i vsichko e naprazno.Pone za niakoi vidove jivotni tova e savsem iasno.Te nikoga niama da se poiaviat otnovo-osven ako Vishia Intelekt ne napravi genno izchistvane na vseki vid i da gi prati na razlichni planeti i t.n.Ako tova bi moglo da e reshenie.MRAVKI-KOMARI-ZMII-NASEKOMI BOZAINITSI I T.N DA JIVEIAT VECHNO BEZ DA SE HRANAT S KRAV I MESO-NE ZNAM-STRANNO MI ZVYCHI-NO NA TEORIA IZOLIRANI PRECHESHTITE SI VIDOVE MOGAT DA SI JIVEIAT VECHNO.SVARSHI SE.



Sorry, only registered users may post in this forum.
This forum powered by Phorum.