Тук е мястото за онези послания, които по преценка на авторите си не се вписват в нито един от следващите надолу Суб-форуми. 
Goto Thread: PreviousNext
Goto: Forum ListMessage ListNew TopicSearchLog In
Какво представлява "Нова Магнаура"
Posted by: Дарина (IP Logged)
Date: August 22, 2006 02:47PM

Някой може ли да ми обясни на чист български език без излишно философстване и заобикаляне на прекия отговор?


Re: Какво представлява "Нова Магнаура"
Posted by: Илия Кожухаров (IP Logged)
Date: August 22, 2006 03:32PM

Инициатива за разгръщане на активност по посока на предпазване от заблуждения?


Re: Какво представлява "Нова Магнаура"
Posted by: Дарина (IP Logged)
Date: August 23, 2006 12:58PM

"Инициатива за разгръщане на активност по посока на предпазване
от заблуждения"!!!

Добре.
Не разбрах нито от манифеста, нито от останалите писания за какви точно заблуждения става въпрос. Нито пък как действате, или евентуално възнамерявате да действате, за да разпръснете тези "заблуждения".
Обясненията Ви са точно едно голямо заблуждение...мисля.
Бих желала да ми отговорите конкретно и ясно.

Re: Какво представлява "Нова Магнаура"
Posted by: Илия Кожухаров (IP Logged)
Date: August 23, 2006 04:26PM

Дарина,

Казвате: "Не разбрах (...) за какви точно заблуждения става въпрос?"
Отговор: За всякакви.

Казвате: "[Не разбрах] как действате, или евентуално възнамерявате да действате...?"
Отговор: "Един от големите проблеми, с който дейността на Кръга неминуемо ще се сблъска, е свързан с въпроса за подхода при осъществяването на идеята за предпазване от заблуждения. Тук няма някакъв богат избор – могат да се ползват единствено инструментите на просветителството" (Из Манифеста).

Казвате: "Обясненията Ви са точно едно голямо заблуждение... ". И добавяте: "...мисля".
Коментар: Предвид разкритието Ви, можете да бъдете доволна от себе си. И спокойна. Демаскирала сте един конкретен вид "заблуждение". Следователно, щом го срещнете оттук нататък, ще можете да се предпазвате от него.

Дали тези отговори бяха "конкретни и ясни"?


Re: Какво представлява "Нова Магнаура"
Posted by: Дарина (IP Logged)
Date: August 24, 2006 03:28PM

Не, не са ми точни и ясни ;).
Все още не ми е ясно как. Какво - горе долу разбрах от форума. И кой формулира дадено твърдение като заблуждение - Вие ли? Ами ако и Вие сте заблудени?
И накрая - благодаря Ви, че възвърнахте спокойствието ми :).

П.П. Последен въпрос - кому е нужно това? И сигурни ли сте, че хората не предпочитат да бъдат заблудени?


Re: Какво представлява "Нова Магнаура"
Posted by: Илия Кожухаров (IP Logged)
Date: August 25, 2006 01:27AM

Дарина,

Казвате: "Все още не ми е ясно как?"
Питане (мое): Да разбирам ли, че искате да Ви бъде обяснено, какво означава "просветителство"?

Споделяте, че сте разбрала "горе-долу" някои неща от Форума.
Съвет: Не се осланяйте единствено на Форума. Там се носят и тежки ухания на душевна нечистоплътност. А тя е прилепчива.

Питате: "Кой формулира дадено твърдение като заблуждение?"
Отговор: "Онзи, който знае повече по въпроса за заблужденията".

Евентуално Ваше последващо питане: "Как да разбера, кой знае повече?"
Отговор: Като правите сравнение между различни мнения по един и същ проблем, които задължително тествате за годност.

Последнен Ваш въпрос: "Кому е нужно това? И има ли сигурност, че хората не предпочитат да бъдат заблудени?"
Отговор: "Това" е нужно на онези, които не предпочитат да бъдат заблудени. Впрочем, Вие не сте ли сама на себе си пример в това отношение? Някой насилил ли Ви е да Ви имунизира срещу евентуални заблуди? Вие доброволно или по принуда сте влезла в този сайт?


Vijdame svetlinata.Tia e jivot.Istinata sashto.Bez istina jivota e mrak.
Posted by: Anonymous User (IP Logged)
Date: September 04, 2006 02:44PM

Forumat e simpatichen.Edinstveniat koito sam vijdal s podobna idea-borba sas zablydite.Takava blagorodna ideia e pohvalna i zaslyjava yvajenie.Tozi forym e chast ot men i az sam chast ot nego.Pohvalno e che nai nakraia si vavedoha zadaljitelna registratsia.Izviniavam se za latinitsata-ot internet klubovete vinagi ne ti davat kirilitsata.

Re: Какво представлява "Нова Магнаура"
Posted by: Илия Кожухаров (IP Logged)
Date: December 06, 2008 01:17PM

Драги(а) infinity_impossible,

Благодаря за добрите думи по адрес на настоящия Форум ("благородна идея", "заслужаваща уважение").
Всъщност, за дълго време той не работеше. Сега отново е отворен. И дано с общи усилия успеем да го направим достатъчно сериозен и значим за колкото е възможно по-голям брой хора.



Sorry, only registered users may post in this forum.
This forum powered by Phorum.