Противниците на религиите твърдят, че те (религиите) постоянно въвеждат хората в заблуждения. Религиозните адепти твърдят, че нерелигиозните хора са в дълбоко заблуждение. Дали може да се отсъди, кои грешат? 
Goto Thread: PreviousNext
Goto: Forum ListMessage ListNew TopicSearchLog In
Кои са истинската църква;белега на звяра;666;Антихриста.
Date: May 14, 2004 05:14PM

Тази тема е строго специализирана и е за всеки ;но най вече за тези които са много добре запознати с историята и Библията.Това е страшно дълга тема и ще се наложи да я съкратя до минимум.За начало давам препратки за тия които биха се заинтересували от нея;за по големи подробности.Във форума за точни науки на адрес-;;www.phisics-board.bg;;е дадена в 2 теми.1-та е -;;Малката истинска църква на 1БОГ ОТЕЦ-и създадените Син и Святи дух;;.2-та е със заглавието тук.Накратко-официалните религии;всичките са белега на звяра-заблудата.Няма да руша къщички а ще показвам палати-т.е доброто и правилното.666;Антихриста са обратното на Исус Христос;Библията и запечатването със Святия Дух-доказано от евангелията и посланията.Аз съм същия този Николай който има мнения тук някои от които погрешни ;за което искам да се извиня;не е умишлено.Защо си промених мнението и защо повече няма да пиша нищо е ясно.В онзи форум а може би и тук съм казвал ;че ми се влияе на идеите и психиката от външни зли сили.И понеже другите ми физико-философски системи от виждания имат неопровержими големи недостатъци и грешки; то по пътя на логиката като се елеминират невъзможните остава единствено възможното.666;белега н звяра са обсебващите зли духове;които целят да иместят Святия Дух от сърдцата ни и да не пазим Божиите заповеди.Освен това те са и всички лъжи-нелогични;ненаучни и най вече небиблейски.Истинската църква вярва че Бог е един;както пише на много места в стария завет.Той е Отецът на Исус Христос;и създателя на всичко и единствения Съдия.Исус е роден от него ;създаден ;единородният му и първороден син.Отец е поголям от Сина си както признава Христос в евангелията.И му дава власт и живот и да възкресява и да съди;и да прощава -но в и от името на Отец си а не от себеси.Те не са света троица в един троичен Бог;1 не е 3 ; а 3 не е 1.Святия дух също е подчинен на Всемогъщия ;единствения безсмъртен Бог.Христос не може да е едновременно и Бог и човек.Нарушава се закона за запазване на енергията и материята.Не е наречен никъде Бог само в Йоан 1-1.Но бОГОВЕ са наричани и ангелите в стария завет и хората към които идва божието слово.Както се защитава и Исус в евангелието и там казва че е божия син-роденият.Ако са троица как може да му е син ;и как може един да е само всемогъщия;и да си е независим и само достатъчен?Това е езическо езотерично източно учение с много троици там.Освен това се казва за Бог че не се променя и е Свят;Святия;и не може да умира за грехове и да се докоства до тях камо ли да ги поема като Исус.А той ги поема символично а не буквално-те не са окултни енергийки които се прехвърлят през времепространството и падат от бъдещето върху Христос.Святия Дух изхожда от Отца и е Духът на истината-Другия утешител изпратен от Сина.Той работи за спасението на човешката душа и е заместника на Исус след възкръсването и възнасянето му.И каквото чуе това и прави както пиши в евангелие на Йоан 17г и околните глави.В 1Коринтяни някъде 10 и 15глава се казва че накрая и Синът ще се покори на Отец си да бъде той все во все.ТОЕСТ И святия дух е под ;;все во всето ;;на Отец.В 2 Коринтяни 7глава или първото се казва че глава на Христос е Бог.тоест той е под Отец както жената е под мъжа; а мъжа и е глава.много дълга тема -пропускам много вероятно ;но имам и други неща да кажа.На трона на Отца;не на техния трон сяда Христос;но това не е белег за Божественост;тъйката и Исус обещава на своите ученици ;че ако победят ще седнат на неговия трон както той победил и седнал на трона на Отца си.Те не са Богове и равни на Исус Христос нали?Белега на звяра са всички фалшиви отпаднали тринитарни църкви;които не признават че Всемогъщия е един както пише в книгата на пророк Исая.За небиблейските и нехристиянски религии е ясно че също са.Не пазят всички божии заповеди които не са сянкови и церемониални и са преминали в новия завет.Тук са и 10 Божии заповеди които са в ковчега на свидетелството в небесната скиния и храм.Включително и да не се работи в съботния ден; а да се освещава.Истинската църква ги пази.Още не съм я открил в Интернета и книгите-но може би ги яняма във вредния облъчващ високочестотен Интернет.В рая е нямало машини-коли;компютри и т.н така че Бог не е за железариите и няма да я видим там-истинската църква.Може би я има някъде по света ;но ако я няма може би е време Бог да я възстанови в легално движение чрез слугите си.Търся такива Божии приятели и слуги за тази цел.За контакти имейлът ми е -;;www.nikss_bgus@abv.bg Истината ще я разберат тези които са близо до нея и са се борели и са я търсели.ИСТОРИЯТА ДОКАЗА ;ЧЕ ПЪРВИТЕ ХРИСТИЯНИ СА ПАЗЕЛИ СЪБОТНИЯ ДЕН ДО 3 ВЕК ДО ДЕКРЕТИТЕ ЗА ЗАБРАНАТА Й И ЗАМЕНЯНЕТО Й С ЕЗИЧЕСКИЯ ПРАЗНИК-ДЕНЯ НА СЛЪНЦЕТО -НЕДЕЛЯТА.После пак се е пазила от много племена и църкви.Апостолите също са я пазели ;те са живеели сред фанатични евреи;и ако не бе така те щяха да ги обвинят в това.А те са ги обвинявали защо не се обрязват;за обреци;за празници от стария завет и сянковия церемониален закон.Не са яли и кръв;удавено и идоложертвено-неща забранени от Бог;също и не са яли нечисто месо забранено от Бог в книгата Левит 11глава.Доказателство е поведението на Петър в книгата ;;Деяния на апостолите 8-10 глави.Там Петър години след Христовата смърт казва-никога не съм ял нищо нечисто.Историческите сведения също говорят затова.Исус Христос никъде не е очиствал забраненото месо и не е отменял съботата а е очистил храните от постановленията на евреите да не ядат без да се мият-Марко 7глава.В съботата е показвал че може да се прави добро и да се лекува и спасява човешки живот.Той не я е отменял;или заменял със деня на възкресението си -неделята.Направили са го престъпно и без билейско основание -РИМОКАТОЛИЧЕСКОТО ПАПСТВО.И те си признават това че по своя воля а не по библейско основание го правят.Виж историческите им източници.А това е пророкувано в Библията че един звяр и сила ще направи това.Апостол Павел в книгата ;;ПОСЛАНИЕ КЪМ ЕВРЕИТЕ;; в 4гглава доказва че -;;за Божия народ остава една съботна почивка;;.Ако попитате много протестанти и най вече социнианите и адвентистите от 7-я ден -то те ще ви извадят многобройни библейски и исторически доказателства че Римокатолицизма е пророкувания в ;;Откровението на Йоан 13гл. и в ;;Данаил 2гл;7-11гл;;звяр .И неговия белег е не пазенето на съботата а неделята и че числото 666 го има на короната;митрата на папите.Като се съберат всички цифри от буквите на латински на ;;заместника на божия син...;;се получава точно 666-числото на човека.Наистина папския Рим изби милиони християни и забрани съботата и друговерието и се оглави за ;;бог тук на земята и заместника на христос;;.хула против бог и Святия Дух е това понеже заместника на Исус Христос както той сам каза е Утешителят-Святия Дух.Наистина от 538г когато дават власт официално на папата до 1798г когато французите му я отнемат се изпълнява библейското пророчество че църквата ще е в пустинята преследвана 1260дни.Което според Библейския код е символ на 1260 буквални години.ТОЙ го има в ;;Езекил;;-и е ден за година ...ит.н.В най общ план белега на звяра и 666 и Антихриста са отпадналия християнин който приема заблудите не само на папството но и на цялата тринитарна система с фалшивите й учения-;;плодовете по които ще ги познаем;;.А те са и ненаучни и нелогични и небиблейски.след малко за тях сега да хвърлим поглед на църкви които са близо до истината но са с лъжи.1-та е на социаните;илисоцинианите-наричат ги антитринитарии или унитарии.Те пазят за съжаление и стари сянкови;церемониални закони и съботи;нещо което е излишно и вредно.Павел казва за тях че са отпаднали от благодатта на Бог понеже пазят -;;дните;месеците;и годините;;.КОИТО СА СЯНКА НА ТОВА КОЕТО ЩЕ ДОЙДЕ-ХРИСТОС.Те определят и дата за Пришествието-2028г;което е небиблейско.Датата и часа не знае никой дори и Сина казва Исус в евангелието.Имат и други фалшиви учения-че нямало първороден грях и т.н.Това че пазят съботата и ;;нечистотомесо;;и мн.др. няма да ги спаси.Нищо че вярват в единия БОГ ане като -;;адвентистите от 7-я ден;;баптистите от 7-я ден; разклонение на Божията църква и други-в трочния Бог.Те имат и много други фалшиви учения;като-;;адвентистите вярват на пророчицата си Е.Г.УАЙТ;КОЯТО ТВЪРДЯЛА ЧЕ САМО ТЕ ЩЕЛИ ДА ПАЗЯТ СЪБОТАТА ДРУГИТЕ ЩЕЛИ ДА ДОЙДАТ ПРИ ТЯХ ИЛИ ДА ОТПАДНАТ.Аз бях там и знам че са голяма заблуда на която молитвите с години не действат; и в които не действа Святия Дух а по лош дух.Много доказателства имам; за обидите им ;нахвърлянията им ;манипулациите и м и т.н.Но Е.Г.УАЙТ твърдяла че Бог е знаел предварително че Адам и Ева щели да съгрешат и кои щели да бъдат спасени .наглата и ... и ... и ....заблуда на Калвин за предопределението.Библията ясно и на много места казва че всеки може да се спаси и бог иска това ;и че няма предопределение а предузнание.Бог предузнава и след това ПРАВИ хората ;;да се спасят;;-;;РИМЛЯНИТЕ;;-СТИХА Е ТАМ.Това че Бог не е буквално тотално всевогъщ който да може абсолютно всичко се подразбира логически.Той не може да се променя и умира и да прави зло и да знае като машина на времето бъдещето.Което е научно и библейски отхвърлено.Бог иИсус за да се сбъдне пророчеството го правят да се изпълни.Виж случая с жребия и дрехата му и т.н.НЕ може да насилва и да предвижда хаоса и злото особено сляпото и неконтролируемо -иначе би бил такъв и -странен хаос и зло.Думите в книгата на пророк ;;исая;;че аз Бог правя и добро и зло се тълкуват превратно.Както и тези на Христос;че за БОГА всичко е възможно.Също и тези в книгата на Йоан -;;Откровението на Йоан;;13;20глави;че всеки който не се намери записан в книгата на живота ;на закланото Агне от създанието на света ще бъде хвърлен в огненото езеро....;;Там се казва не че сме записани предварително от създанието или при нашето фиезическо раждане;а че книгата е от тогава направена;предвидяна ако човек съгреши.Бог не е знаел и че Луцифер ще съгреши и дали някога пак би се появил грях.Няма такива данни и стихове в Библията че е знаел чел съм я десетки пъти и изследвал 14г а някои пасажи и 100пъти.Исус казва на Никодим в евангелие на Йоан че записването и влизането в Божието царство става при духовното новорождение и кръщение -;;от вода и Дух;;.А не предварително..Ще спра до тук с подробностите те са много и има и още по всяка вероятност.Фалшивите учения за да привърша са още-;;вярата в дух (душа съзнателни;които се отделяли след смъртта на човека и ...Обяснил съм подробно в мнение в оннзи форум но сега пак.1-ВО ТОВА Е ОКУЛТИЗЪМ.2-РО ИМА ВЪЗКРЪСВАНЕ НА ЛИЧНОСТИ С ТЕЛАТА ИМ ЗА СЪД ИЛИ ЖИВОТ КАКТО ИСУС-А НЕ НА ДУШИ. ЧОВЕК Е ТРОЙНА СЪЩНОСТ В ЕДНО- ДУХ;ДУША И ТЯЛО.ДАЖЕ И ХРИСТОС И ОТЕЦ СИ ИМАТ ТЯЛО-ВИЖ ЕВАНГЕЛИЯТА И ;;ДАНАИЛ;;ИСАЯ И Т.Н. В БИТИЕ 2ГЛ СЕ КАЗВА ЧЕ БОГ ЧОВЕКА ;;ЖИВА ДУША;;А НЕ ЧЕ МУ Я ВСЕЛИ.ТОЙ МУ ДАВА ДУХА СИ-ЖИЗНЕНОТО ДИХАНИЕ КОЕТО ГО ДАВА НА ЖИВОТНИТЕ И НА 2-ТЕ ГО ОТНЕМА И ТЕ СТАВАТ ПРЪСТ И СЕ ВРЪЩАТ В ГРОБА КЪДЕТО НЕ ЗНАЯТ НИЩО. ;;ЕКЛЕСИАСТ;;;ПРИТЧИТЕ;;И Т.НИСУС КАЗА ДА СЕ ПАЗИМ ОН ОНЗИ КОЙТО МОЖЕ И ДУША И ТЯЛО ДА ПОГУБИ В ПЪКЪЛА ; И ЧЕ СТЯЛО СЕ ВЛИЗА ВЪВ ВЕЧНИЯ ОГЪН. ТОВА Е ПРИТЧА; АЛЕГОРИЯ КАТО ТАЗИ С ЛАЗАР-ВЕЧЕН Е НАРЕЧЕН И ОГЪНЯ НА СОДОМ И ГОМОР И ДРУГИ СТАРОЗАВЕТНИ ГРАДОВЕ. НО ТОЙ НЕ ГОРИ ОЩЕ .СМИСЪЛЪТ Е ЧЕ Е ;;ВЕЧЕН;;ДОКАТО СИ СВЪРШИ РАБОТАТА.ТОВА Е ;;ВТОРАТА СМЪРТ;; А НЕ ВЕЧНИЯ ЖИВОТ В ПЪКЪЛА. ЯСНО ;;ОТКРОВЕНИЕ НА ЙОАН -20ГЛ. КАЗВА ЧЕ ОГЪН ПАДНА ОТ БОГА И ГИ ПОГЪЛНА И ИЗПОЯДЕ.ТИЯ КОИТО СА БИЛИ НЕПОКАЯНИТЕ ВЪЗКРЕСЕНИ В ПЛЪТ КАКТО КАЗВА ИСУС КОИТО СА ВЪРХУ СЪЩАТА ТАЗИ ЗЕМЯ ;КОЯТО БОГ В 21ГЛ.ОБЕЩАВА ДА ОБНОВИ В РАЙ.КАК ВОЖЕ НА ЕДНО И СЪЩО МЯСТО ДА ИМА И ВЕЧЕН ПЪКЪЛ И РАЙ.В КНИГАТА ПРОРОК МАЛАХИЯ Е ПРОРОКУВАНО ЧЕ ИДЕ ДЕН КОЙТО ЩЕ ИЗГОРИ НЕЧЕСТИВИТЕ И НЯМА ДА ИМ ОСТАВИ НИ КОРЕН НИ КЛОНЧЕ.ПОДОБЕН СТИХ ИМА И В ;;ИСАЯ-66ГЛ;;.КАЗВА СЕ В ;;ЕКЛЕСИАСТ ЧЕ ЧОВЕК НЕ ПРЕВЪЗХОЖДА В НИЩО ЖИВОТНОТО-И 2-ТЕ СЕ ВРЪЩАТ В ПРЪСТТА. ДО ТУК ;ИМА И ОЩЕ МНОГО ПОВЯРВАИТЕ МИ ДЕСЕТКИ СТИХОВЕ И Т.ННЕ Е ЛОГИЧНО И СПРАВЕДЛИВО ДА МЪЧИ ВЕЧНО ХОРАТА БОГ ЗА ОГРАНИЧЕНО КОЛИЧЕСТВО ГРЕХОВЕ.ТОВА СА 2-ТЕ ПО ГОЛЕМИ ЛЪЖИ ЗАЕДНО С 3-ТА ЗА ;;ТРОИЦАТА;;И 4-ТАТА ЧЕ СЪБОТАТА БИЛА ПРИКОВАНА НА КРЪСТА И ОТПАДНАЛА.ТОВА Е И КРАЯТ НА ТЕМАТА МИ КОЯТО ТРЯБВАШЕ ДА НАПИША;КОЯТО Е ;;БЕЗКРАЙНО ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО;;КЪМ ЦЕЛИЯ ХРИСТИЯНСКИ СВЯТ И ДАНО ДОСТИГНЕ ДО ХОРА КОИТО БИХА СЕ ЗАИНТЕРЕСУВАЛИ ЗА СЪДБАТА НА ДУШИТЕ СИ.ПРОПУСНАХ ДА ДОКАЖА ;ЧЕ СВЯТИЯ ДУХ НЕ Е БОЖЕСТВЕНАТА СИЛА НА ОТЕЦ;С ЕДНА ДУМА ТОЙ А НЕ ОТДЕЛНА ЛИЧНОСТ.НАКРАТКО В -;;МАТЕЙ 28ГЛ СЕ КАЗВА -;;И КРЪЩАВАЙТЕ ГИ В И МЕТО НА ОТЦА;СИНА ;И СВЯТИЯ ДУХ И ...;;ЯСНО Е ЧЕ СА РАЗЛИЧНИ-ОТЕЦА И СВЯТИЯ ДУХ БИБИЛО ТАВТАЛОГИЯ.СПОМЕНАХ ЧЕ СВЯТИЯ ДУХ -ЧУВА;ТОЙ МОЖЕ И ДА ГОВОРИ В ;;ДЕЯНИЯТА НА АПОСТОЛИТЕ-4;5ГЛ;;И Т.НТОВА БЕ ЗА УНИТАРНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ. ЖЕЛАЯ СПАСЕНИЕ НА ВСЕКИ КОЙТО ПОЖЕЛАЕ ТОВА ОТ БЕЛЕГА НА ЗВЯРА -ОБСЕБВАЩИЯ САТАНИНСКИ ДУХ И НЕ СПАЗВАНЕТО НА СЪБОТАТА;И ФАЛШИВИЯ ЖИВОТ И ДОКТРИНИ. С УВАЖЕНИЕ ЕДИН БОРЕЩ СЕ НЕИЗВЕСТЕН ХРИСТЯНИН ПО УСИЛИЕ ЗА СЕГА. ТУК ВИ УВЕРЯВАМ ЧЕ НЕ СЪМ БИЛ КРИТИЧЕН И НАХВЪРЛЯЩ СЕ СРЕЩУ ХОРА ИЛИ СИСТЕМИ. ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА НЕХРИСТИЯНСКИТЕ МИ КРИТИКИ И ПРЕДИШНИ БЕСЕДИ ТУК В ТОЗИ ФОРУМ. ИСКАМ ДА ОСТАВЯ ИМЕЙЛЪТ СИ НА ТЕЗИ КОИТО БИХА СЕ ЗАИНТЕРЕСУВАЛИ. ТЪРСЯ ПРИЯТЕЛИ А НЕ ПАРТНЙОРИ; ЗА ТАЗИ БЛАГОДАТНА;СВЯТА;СВЕЩЕНА КАУЗА-ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО НА ЦЪРКВАТА НА БОГ ОТЕЦ И СИНА МУ ИСУС ХРИСТОС И СВЯТИЯ ДУХ.ТОЙ Е -;; WWW.NIKSS_BGUS@ABV.BG

Re: Кои са истинската църква;белега на звяра;666;Антихриста.
Date: November 05, 2004 02:43PM

Искам да се извиня за тая статия тук.Оказа се;че тая хипотеза се оказа невярна.Връщам се към старите си тории за;;онто-клетъчната;;структура на света.Съжалявам за отклонението тук.Истинската ми теория е писана и тук в други статии и на други места.Виж българският научен сайт-www.democrit.com и там статията-;;Да построим Вселена;;.Там накратко се ;;доказва;;че нашия свят съществува само при верни принцип на;;каузалността;;и ;че -;;с;;-скоростта на светлината е максимарната гранична за всякакви частици.Или с други думи-живеем в ;;необратим;;свят с ;;необратимо;;;време;;и верни законите на логиката;на запазване енергията;на причинноследствените връзки.И не може да съществува Абсолютен;безкраен;всичко можещ Бог;защото безкрайността е ;;необхватна;;а всичко си има граници-говоря са ;;единичните цялости-обекти и субекти;;и т.н.Разбира се има и много други аргументи от всякакво естество.За тях съм писал в различни сайтове.Като-www.all.bg www.abv.bg www.dir.bg .И съответно по реда им-в 1-я във;;форумите;;за философия;за ;;аномалии;сайта за тайни и загадки ...във 2-я-във форумите за ;философия;;в 3-я-в Адвентната мрежа в страничките за религии и т.н.Успех в търсенето на истината.niki7204@abv.bg и neolevskinisys@all.bg



Sorry, only registered users may post in this forum.
This forum powered by Phorum.