Противниците на религиите твърдят, че те (религиите) постоянно въвеждат хората в заблуждения. Религиозните адепти твърдят, че нерелигиозните хора са в дълбоко заблуждение. Дали може да се отсъди, кои грешат? 
Goto Thread: PreviousNext
Goto: Forum ListMessage ListNew TopicSearchLog In
Шокирваща теория-Бог не е прав-а злото.Бог да се промени-равенство за всички.
Posted by: infinityimpossible (IP Logged)
Date: August 06, 2006 10:11PM

До този извод стигнах след уникално мислене и събиране на факти.Разбрах най накрая тайната на света-и основният му проблем.Във абеве форумите в християнството там и в религии постнах много дълги теми.Тук кратко-точно и ясно.Бог е ;;заслепен;;от -;;покривалото-стаята на таините-змията-матрицата у себе си и извън себе си.А те са символи-на дървото на непознаването на доброто и злото.Божеството трябва -;;да прогледне;;-да се събуди от този-;;наложен му изкуствнен сън от матрицата-змия;;и да прикове последната на кръста завинаги.Истинският пробрем е;че Божеството не е Абсолют-не е всесилно и всеможещо-не е истинският Творец на живота.А то е със слабости-несъвършенно и не може много неща-както много пъти съм казвал и тук и кои и какво са те.Проблемът-;;олигархство;;-;;казарменост;;-подчиненост-йерархичност-с власт и т.н води до другите проблеми.Като появата на неравенството от липсата на свобода и равенство еднакво за всички.Появяват се лишенията;жертвите;търпенията и т.н-тоест влиза Ада.Никой не на никого-нито никой не е над никого.Всички сме равни по права-по свобода-по право на живот и куп неща-по всичко.Душите на всички са равни .Никой няма истински родители-не само Божеството но и ние.Истинският творец е не Божеството-а съзидателната-;;екзистенциална;;безкрайна творческа енергия.Която е навсякъде в безкрая-отвъд достигането и възможностите и на Божеството.То никой не го е правил-но то не се самоподдържа съзнателно.И няма реални права да е истинският Творец.Животът-безкрайната или крайната подсъзнателна Божествена енергия;енергията на безкрайността-изобщо Животът са истинските Творци.Затова се е разбунтувало злото-видяло е двете лица на Божеството.1-С двоичен код-;;0;;Тоест отдръпнатост-пасивност и т.н.Има енергия на ;;нулата;;във физиката.Енергията на антигравитацията на черната енергия във вакуума която раздува всичко.2-С двоичен код-;;1;;Отговарящо на обратното-на активност-творчество-заинтересожваност.Бунтовните сили са видели като недостатък тия две абсолютно противоположни качества у Божеството и са го обвинили в неправилно отношение спрямо творенията си.В третирането им-като твари а не равноправен живот и душа и същност като Божиите.И в налагането на по тежките изисквания към творенията от Божеството докато То по даденост я кара с по леките.Божеството се оказва с грешка и основната причина от неговата-;;несъзнателна заблуденост;;да се появяват проблемите.И ТО -БОЖЕСТВОТО ДОКАЗВА ТАЗИ ХИПОТЕЗА ПРИ ДОПУСКАНЕТО И БЕЗДЕЙСТВИЕТО СИ СПРЯМО НЕЧЕСТНОТО ЗЛО КОЕТО ВРЪХЛИТА НЕВИННИТЕ СЪЩЕСТВА.Нарочно удебелих тая мисъл-най основното ми доказателство за най основната ми хипотеза.Тук за физики-психологии и т.н няма да говоря.За желаещите повечето подробности-www.abv.bg

И тук има нещо вярно и невярно.Моля не се заяждайте.Не четете като не ви харесва
Posted by: infinityimpossible (IP Logged)
Date: August 14, 2006 03:09PM

И това е просто една хипотеза-с попадения в нея ;но и със слабости.Няма да съм тук и да отговарям винаги.Това го казвам на всички които биха влезли тук и след години.Няма да съм тук за да мога да се защитавам.Особено от безпочвени-заядливи нападки при които не се казва нищо по темата.Не четете щом не ви харесва.И ако обичате не отговаряйте.Евентуален отговор би могъл да се дава на личните имейли.А не публично.

Re: Шокирваща теория-Бог не е прав-а злото.Бог да се промени-равенство за всички.
Posted by: Anonymous User (IP Logged)
Date: April 04, 2009 09:26AM

Това не е вярно тук-това си е скрита форма на прастарият окултен гностицизъм.Ясно е че ако има Бог той не може да не е прав иначе нямаше да е Бог а машина примерно която си прави опити-експерименти с нас.А защо и е на машина да прави естествен живот-разумен-а не свои мини подобия-машинки-матрички-автоматизирани-роботизирани и т-н каквото би била там...Защото подобните неща се привличат-и всяко нещо прави свои образи и подобия и се интересува от такива.Магарето се интересува от магарета-хората от хора-духовете от духове и т.н.Тогава някой ще каже че и Бог се интересува от Богове а такива други няма.Имам предвид от зрял духовен съзнателен разум каквото не би била матрица-машина ит.н.



Sorry, only registered users may post in this forum.
This forum powered by Phorum.