Ако обикновеният човек се заблуди, най-много да убие себе си. Ако се заблуди ученият, той може да убие милиони. 
Goto Thread: PreviousNext
Goto: Forum ListMessage ListNew TopicSearchLog In
Еволюцията - най голямата лъжа
Date: November 09, 2004 01:51PM

Първо трябва да се имат няколко неща предвид.Ще напиша тази статия в която далеч няма да са всички мои ,,информационни находки,,.Съжалявам,че нямах компютър в който да ползвам всички бази данни по въпроса.Но това което ще кажа е напълно достатъчно,кратко,точно,и ясно.Второ ще разгледам въпроса от гледна точка на биологията-като съм не много добре подготвен за това признавам си.За по големи подробности препоръчвам да се преглежда електронната поща и книгите писани по тоя въпрос.Трето ще разгледам въпроса и въввръзка с много останали направления на науката.В цялост обобщено и максимално синтезирано.С дисциплина и по възможност ,,без отвличане,,.Данните ми са взимани от всякъде.Особено е ценно и полезно да се отбележи,че част от тях са от уважавани учени,научно популярни предавания и т.н.За пример ще давам -,,Дискавъри чанел,,списание-,,Вселена ,наука и техника,,и т.н.Това беше необходимият увод ,встъпление.Като се говори за еволюцията се набиват на очи няколко неща.Еволюционната теория на Чарлз Дарвин и неговите последователи се крепи не на 100,винаги непротиворечащи си данни.До ден днешен е яростно оспорвана.С абсолютно нищо недоказана.А съвсем скоро и абсолютно опровергана-експериментално,и с логични правилни умозаключения.Но нека първо отдадем ,,дължимото,,на така наречените аргументи за еволюционната теория.Първият бил следният-Намерени са количество ,,материални доказателства,,в нейна подкрепа.Фосилите-останки от кости на животни живели преди милиони години.Трябва да се има предвид ,че те са прекалено малко на брой-примерно около стотина.Не знам броят им да е надхвърлил хиляди...Но и така да е.Тези фосили имат странна слава обаче.Тук статии в сайтове за мюсюлманството,християнството и т.н. биха ви дали много повече информация.Аз знам,че някои от ,,еволюционистите,,са първо изобличени в лъжа,умишлено недоказано правомерно са ,,скалъпявали,,уж намерени наши прародители.От костичка примерно от лакътна кост,малкичко подобна от черепна и т.н и то намерени на километри.И от тая шепа-са направени прословутите-,,маймуночовеци,,.Всички сме ги учили -знаят се.Възниква логичния въпрос-,,Защо все пак като е имало ,,еволюиране,,не се наблюдават поне хиляди полувидове-т.е техни фосили,а винаги се намират все спорни шепа такива.И до ден днешен няма изваден на бял свят и един такъв,,полувид,,нов вид.А аз съм следил и сега следя с,,ревностен фанатизъм,,всякакви по добни данни.Много често се намират готови съществували видове но се ,,излагат ,,като нови видове.Трябва да се има предвид факта,че така наречената официална наука ,включително ,,еволюционистите,,обслужват интересите на официалните правителства,големите центрове-може да се види от какви хора се спонсорират,тайните организации-конспиративните които контролират света.Невидимо за слепите-не и за тези които знаят много.Тук са намесени огромни финансови интереси,преразпределения на благата по недобър начин -с цел контролирането и манипулирането на световната икономика,наука,идейност ,живот като цяло.Доказателство има страшно много за това.Не само по,,Дискавъри,,в-,,Конспирациите,,но и по всички известни книги по тоя въпрос.Логиката е проста-или дезинформация или цензура.Нихилистичния корен на ,,еволюцията,,не е дошъл от Дарвин.Много преди него той е бил прокарван-с цел депресия,обезсърчаване,намаляне волята и осъзнаването на масите.Внушавайки им-Няма смисъл живота,хаосът е направил реда.По силните изяждат,подчиняват по слабите...Скритият подтекст е страх,внушение,че нищо не можем да направим.Това роди ,,уроди,,идиоти,,чудовища,,като Ницше,фройд и Хитлер.Връщам се на биологичния аспект.Пак по ,,Дискавъри,,гледах филм в който учените показаха,че датирането на фосилите с ,,с-14,,и изобщо е твърде грубо,в много случаи невъзможно,и изкривено,много неточно.По ясен начин дадоха причините за това-пречките било то в ,,урана,,,,сменещото се магнитно поле,,на Земята и т.н.Доказаха,че това датиране е точно долу горе в малките диапазони.Някъде от порядъка до няколко 10000години.Да не говорим за странните животни които съществуват и за които част от учените казват ,че е абсолютно невъзможна еволюцията.За други тя по незнайни причини била спряла.Глупости.Наглостаа на еволюцията е изглежда без граници.И за едно малко дете му е ясно,че разни много простички микроорганизми,или по сложните насекомоподобни примерно не са мръднали на милиметър.И не могат.Колкото и опити с ,дроздови мушици,,и т.н да правят.Мутациите-генните са винаги болестни,убиващи.,,Живот само от живот-опита на Блез Паскал доказа това.Генетиката с нейните закони на Грегор Мендел показаха,че вида се ,,изменя,,само в границите на предварително определенишят му ген.Разсъжданията тук,че окото нямало как да еволюира заради незнам си кой принцип там и т.н са подробности.И дебели книги...Намирани са често противоречиви данни и находки сриващи еволюционната теория.Намира ни са в общи гробове много видове различни и далечни в един и същи пласт.Уж едните били живяли преди повече от милиони,другите хиляди години и т.н.Да не говорим,че трябва да се прочетат книги като-,,Забранената археология,,където е пълно със 100 такива данни.Аз не заемам позицията изцяло на авторът й но според него и фосилните доказателства хора и други неща е имало преди милионигодини.И то същите,с металните си оръдия на труд,подметки от обувки и т.н.Това са невъзможности и абсурди-но ето на-фосилите-находките не лъжат...Защо еволюционистите си затварят очите пред тия находки и датирането им-нали уж е точно с техните методи се правят едни и същи изследвания...,,Археопистукът съвременната икона на еволюцията,,.Това бе заглавието на статия в списание-,,Вселена,наука и техника,,.Трябва да се прочете.Учените са ясни там.Името дефакто,резонно,и апропо си го обърках но не това е най важното.Също трябва да се гледат филмите по,,Дискавъри,,където учените опровергават старите си теории за динозаврите и палеонтологията.Дори за естеството им и кога са се появявали...И те си признават ,че изникват все повече въпроси.Нещо не им се връзва картинката.Някои от находките са подправени-от хора,а които не могат от тях от така наречения,,Неземен фактор,,на планетта.Без подробности тук-това просто е наложително да се каже и има предвид.Сети не откри извънземни сигнали,Разум,нито човечета тук.Друго имам пред вид.Но е имало странни сигнали от неземен произход-необяснени и досега.Както и милиони данни за съществуването на явлението-,,свръхестествено,,и ,,Паранормалното,,.Които подправят дори експерименти с частици на времето противно логиката а какво остава за фосили...Еволюцията противоречи и на здравата психология-че ред,доброта,хармония и т.н а не хаос,анархия,зло управляват човек и света.Противоречи и на съвестта,на заложеното в духа,душата,сърцето ни принцип на смисъл на живота позитивен,Божествен...Статията-,,Молекулярната безизходица на еволюцията,,която прочетох във форума за точни науки е най новото доказателство против еволюцията.Трябва да се види.В дир беге се намира-в,поддиректорията-,,образование и наука;;е сайта.Там в ,,други,,.Изумяват ме еволюционистите които пренебрегват доказания телеологичен астрофизичен принцип във Вселената.И то от видни учени като Хокинг,някои подобни неща има и при Айнщайн и т.н.Може да видите дори най новите данни за първите галактики-най отдалечените в www.democrit.com .И ще разберете,че света си има Създател и точни фундаментални константи и закони.Откриха,че Вселената със своя инфлационен принцип е била точно програмирана за да може да съществува в днешен вид.И то с живот.10000 са възможните планети на които би могло да има живот само в нашата галактика.Това го гледах по-,,Нешънъл географикс чанел,,.Учените астрофизици доказаха ,че масата и самият обем,т.е разпределение на масата във времепространството са били много точни.Заедно със скоростта на разширение,последвалата я топлина и т.н също.При съвсем малки отклонения Вселената е щяла или да се свие и ли раздуе и разпадне.Четох го това мисля в книгата на Стивън Хокинг-,,Бебета Вселени...,,И до днес е чудно как може хоса-респективно една маймуна да родят ред-да напишат едно логично изречение.И противоречиви са данните за нашите прародители.Уж генно едни доказаха ,че от генотипа човечеството е произлязло от 1 двойка.И също от 6 мин.Може да сме със 98 процента сходство но много данни по наунпопулярните филми доказаха ,че маймуната не може да стане човек.Но трябва да се гледат.Как може да взривиш камък и да получих компютър не е ясно.Цифровата физика също,откритията в областта на програмирането,компютрите и т.н доказват също нелепоста на еволюционното твърдение.В уж така наречения първичен булйон се появил случайно най елементарния микроорганизъм.Гледах дори ,че преди 2 млд г.когато е трябвало да стане това-условията са били ужасни,почти невъзможни за зараждане живот.Много бурно и горещо,лавообразно и т.н е било.Но и да допусне ,че по стечение някаква чудо се е появил 1 микроорганизъм.Как се е запазил,да не говорим променил.Естествения отбор и влиянието на средата се доказа,че не променят вида основно ,не и за добро.И до ден днешен в лаборатории правят опити в среда близка до 2 млрд г. и не могат да синтезират 1 белтък.Оказва се,че не само не е проста работа а е и невъзможна.В посочената по горе от мен статия учените доказват,че белтъка или поне неговия предшественик трябва да се е появил наготово.Не било възможно да се ,,сглоби,,от части,поради специфични особености на ДНК И РНКнещо с веригите им беше ако си спомням точно.Дългичко стана-това е съкратено все пак и страшно малко но достатъчно по тая тема.Защо има толкова много вида 100 милиони,как е стигнало времето за промяната им,защо се говори ,че такова няма достатъчно.Т.е трябвало е ,,революция,,да има-и по недостига на време,и някои белези в животните и бързопроменящата се среда и т.н.Кактака спира изведнъж,за едни,за други нетая еволюция.Защо има толкова много различни видове и някои близки един на друг-но генно доказано ,че са различни и т.н.Тия и много други по компетентни въпроси могат да се зададат а еволюционистите и до ден днешен не се обосновават адекватно,коректно.И виждат това което искат да виждат-другото не.

Re: Еволюцията - най голямата лъжа
Date: November 09, 2004 05:29PM

Естествено е човек да пропуска сякаш най важните неща...Виж сайта със страшно много информация по темата-www.evolutsionataizmama.com .Там е цялата книга на автора.Дори самите еволюционисти си признават,че се получат ,,чудовищни,,невъзможни цифри като се сметне вероятността случайно да се появи първо най малкия протейн,после цялата сложна клетка.Цифри които сриват Материализма и Дарвинизма-10 на 300 и 10 на 40000...За последната няма възможност да се осъществи,тъй като самият океан не може да побере такова количество материя..Без коментар.

Re: Еволюцията - най голямата лъжа
Date: November 10, 2004 03:02PM

Пропуснато е и още нещо много важно.Откритите при разчитането на геномът ни така наречените-,,извънземни гени на Адам,,.Четох статия някъде из хит бегето.Те били околло 223 и нямали свой аналог,подобие,копие никъде в животинския свят.Дори и във всички бактерии.Много показателно и загадъчно за учените.Няма ги дори в шимпанзето най близкият ни ,,подобен вид,,.За повече подробности-преглеждайте електронните сайтове.Особено тия за загадки,тайни и т.н.Те не обслужват официалните,заблуждаващи интереси,организации.

Re: Еволюцията - най голямата лъжа
Date: December 03, 2004 01:00PM

Почти месец мина и се питам защо ли нямам отговор още....Не бих се и разсърдил ако не последва такъв.Но е безпредметно да продължавам да пиша и отговарям в други теми тук ако това не стане.Или поне да ми се даде знак ,че темата е прочетена изобщо.Човекът към който отправям това послание си знае кой е...

Re: Еволюцията - най голямата лъжа
Posted by: Илия Кожухаров (IP Logged)
Date: December 03, 2004 08:28PM

Драги Николай,

Нека ми бъде позволено да допусна, че аз съм този, който трябва да си знае, че към него е отправено Вашето настойчиво искане за оценка на твърденията Ви относно Еволюционната теория. Мисля, вече съм Ви казвал, че Вие не следва да ме третирате като експерт, който ще прецени разсъжденията Ви по темата. Многократно се опитвах да Ви подскажа и още нещо: че начинът на изложение на собствените Ви мисли не е от най-лесните за следене, нещо което директно води до затруднения в разбирането на казаното от Вас. (А нали, все пак, преди нещо да бъде оценено, трябва да бъде разбрано!)

Тъй като препращате четящите Вашите изложения (които понякога – малко пресилено – обозначавате като статии) към сайтове, в които сте публикувал, то ето какво откривам аз по местата където има обилно Ваше присъствие: деликатно мълчание от страна на мнозинството влизащи и излизащи, гарнирано от време на време с някоя по-гневна или по-язвителна забележка по отношение на стила Ви. А и как да бъде иначе, след като Вие твърде често говорите за себе си като "всичко знаещия свръх-специален човек", декларирате, че сте премислил "милиони аргументи", че сте прочел "хиляди книги"... Как да бъде друго отношението след като твърде често променяте становището си, или откривате, че сте забравил "нещо най-важно" (Ето Ви дословни сравнително скорошни Ваши признания: 09-11-04 15:29: "Естествено е човек да пропуска сякаш най-важните неща..."; 10-11-04 13:02: "Пропуснато е (нека бъде разбирано: 'пропуснах' – доб.моя, И.К.) и още нещо много важно...").
Николай, нека Ви кажа в прав текст: "Не е 'естествено човек да пропуска най-важните неща', ако е воден от уважение към онези, които ще трябва да преминават през словесните му джунгли, като се подлагат на самоизтезания в желанието си да разберат онова, което е избликнало в някой Ваш не особено контролиран словесен порив. Тук, Николай, искам да Ви попитам следното: "Случило ли Ви се е поне веднъж, след като напишете някакъв текст, да го прочетете повторно, да речем – на другия ден или по-добре, след седмица – за да поправите това, което не сте казал ясно, за да вмъкнете нещо забравено? Подозирам, не.

Summa summarum, за да се преустановят каквито и да било Ваши реакции "ала постоянно цупене на капризно дете", искам да Ви предложа следното – споделете, дали сте съгласен да изтрия всичките Ви текстове от форумите на Кръга (като ги съхраня в архива на сайта), след което (и в резултат на порядъчно продължил размисъл) Вие ще напишете един единствен текст, в който да изложите в по-строен вид и в съгласие с приетите в научната сфера изисквания за строгост в мисленето онова най-важно нещо, което искате да ни кажете. (Само за сравнение, ето един Ваш бисер, може би един от най-големите в научната Ви корона: дефинирате тема: "Еволюцията – най-голямата лъжа", и се заемате се с нейната интерпретация като заявявате: "...ще разгледам въпроса от гледна точка на биологията – като съм не много добре подготвен за това, признавам си. За по-големи подробности препоръчвам да се преглежда електронната поща и книгите, писани по тоя въпрос." Тук всички ние трябва да изпеем химн на благодарност за това, че в "статия" за еволюцията Николай ни е дал неоценим съвет да "преглеждаме електронната поща и книгите, писани по тоя въпрос".)

Николай, разпечатайте си това изречение или просто си го напишете с големи букви, след което си го сложете над леглото така, че да предпазвате от необузданост – сънищата си, когато лягате, и мислите си наяве, когато ставате.

Накрая, ако не приемете предложението ми, както и ако не се обадите, текстовете Ви ще бъдат свалени от Форума в края на тази календарна година без каквото и да било съхранение в архив.


Re: Еволюцията - най голямата лъжа
Date: December 09, 2004 02:25AM

Здравейте г-н Кожухаров.Започвам да ви пиша добре обмислен отговор по повод на това което предлагате.Внимателно прочетох всичко и ще ви отговоря достойно-,,не в с ловесен изблик,,или нещо подобно.Първият факт е,че все пак аз ви отговарям.Втория е ,че отговорът ми е конкретен.Но преди това искам да ви попитам за същите ,,слабости,недостатъци,,най вече от литературно естество бихте ли изтрили и други подобни теми на други-писани тук.Приемам вашето предложение за един отговор в една тема.Но аз съм го дал именно в последните си теми.Освен това аз съм писал теми по различни въпроси.Даже поточно е да се каже писал съм отговори на съобщения.И то различни по разлини теми които няма начин как да се съберат в една тема.И вие и други сте правили тук така.Дали съм съгласен да изтриете всичките ми текстове...Не.Защото Не виждам защо и то всичките ми...Всичките ми не се повтарят,не са различни.Извиних се на 2 пъти ако не се лъжа за 2 мои неточни хипотези-мнения.Но остана последните ми теми за ,,монизма,,да са верните.За всички случаи в които аз говоря за един Висш Разум.Мисля,че след това мое уточнение вие нямате морарлното право да ги триете с такива мотиви и аргументи.Що се отнася до темата ми за еволюцията то не виждам нищо лошо,че препращам към други сайтове.Аз там съм дал много други аргументи .Но това не се отбелязва от вас и не се взима под внимание.Вижте си ,,квантовото програмиране,,и цифровата физика в които се доказва,че всичко е програмирано.Аз си и знаех,че ще се стигне до там да искате да ми махнете и то всичкото.Защото аз съм прав в някои свои теми-хипотези.Махнете само темите ми където пиша в защита на Библейската религия,и темата ми за многото Клеткови-Божества-светове.Тоест първите ми две теми.Но не всичко в тях е лъжа нали...Това не е въпрос а коментар-затова и не слагам въпросителен.Дори и вие може да признаете ,че има ,,ценни находки,,.И сте го правили.Тогава може да ,,изрежете,,някои неща но не всичките.Ще е ,,кражба,,на чужд интелектуален труд.Защо се хващате за думите ми буквално и не ги тълкувате правилно.Имам предвид изказването ви за пропусканото от мен.По повод темата ми за еволюцията.Най важното съм го казал имайки предвид като научни аргументи.Онова мое,,вмятане,,,че съм пропуснал най важното се отнася за съвсем друго нещо.Дадох адрес.А и ако съм пропуснал нещо-това престъпление ли е и повод ли е да се трие и то всичко.Аз ви уважавам и всички тук.На моменти пиша ясно и някои мои неща се заобикалят .Започвам да си мисля,че каквото и да направя вече все ще е с недостатъци и все ще съм проблем.Аз се боря срещу заблудите-защото смея да го заявя много повече време,информация и най вече мислене съм ,,употребил,,от вас.Знам го защото наистина това е някакъв почти нечовешки предел.Хоби-мания ми е това.А и аз поне тук написах доста неща и за истината.Защо събирате всичко което съм казал и ми посочвате ,че е противоречиво.Аз сам ви казах,че е така и си признах ,че е така но не е умишлено с някакви лоши подпуди.Чета после каквото пише-така,че много бъркате тук в своето мнение.Чета себе си-да.Но не мисля,че всичко което писах е прочетено от вас.Да вие може да проявите власт,сила,цензура и да изтриете всичко от мен.Но ще сбъркате и може би съвестта ви ще ви поиска отчет за това.За това аз сам разочарован от неразбиране,обвинения,даване на ултимативни и то кратки срокове -си тръгвам сам.Не съм писал нищо против вашата организация.Не съм обиждал,не съм давал повод за такава ваша реакция.За мен истината казана съвсем ясно пак е в -,,монизма,,.Философскорелигиозно направление.То вярва в единната реалност и единия Бог.Затова ще приема като мой дълг да основем философскорелигиозната школа на -,,монистичната магнаура,,.Ако проявите добронамереност и ,,вслушване,,и ми отговорите може и да ви пиша.Винаги съм ви отговарял и то на всички.Но ако изтриете всичко то ще навредите на себе си,форумът ви и всички които биха влезли в него.Кой каквото прави на себе си го прави.И а пропо защо постоянно се занимавате с моята личност,стил на писане,и ме съдите и т.н.Това не е коректно и не трябваше да става.Имам усещането и наблюдение от всичко писано от вас,че вие се дразните от моята ,,информационна осведоменост,,.И това е логично защото ако аз съм прав то вие и вашия кръг не сте.И или трябва да си го признаете,или опровергаете-а не сте го направили всичви вие.Или трябва аз да съм изкупителната жертва.Вместо да сте ми благодарни,че се опитвам да ви помогна то защото не приемам фалшивата еволюционна теория искате да ме махнете.Хаосът и ветровете му не правят ред.Ако сте инженер,компютърен спец ще го разберете.Чудовищни са цифрите един квант ,,случайно,,да се свърже само с друг такъв.После да образуват 1 елементарна частица като кварката.Частици после със спин,точно определен заряд,маса,ъгъл на въртене.Днк е като компютър по сложност със своите подредени бази.А цялата клетка е като Интернет мрежата.Учените са го изчислявали.Като прибавим и милиардите клетки с билионите други ,,програмирани,,условия на средата със всичките си частици...Се получават секстилиони...А като се включат и всички по големи фактори в макро мащаб-цифрите са по големи от сичката маса във Вселената.Еволюцията е невъзможна.Така отивате против истината и Бога-а това се връща един ден.Това не е заплаха а приятелско предупреждение.Това тук бе нужен отговор-не тема.Ако изтриете истината то ще изтриете себе си.С уважение Николай.И прочетете си автора на цифровата физика.Намира се лесно в Мрежата.Прогвайте с научните организации в дир бегето примерно.

Re: Еволюцията - най голямата лъжа
Date: January 16, 2005 08:38PM

Във форумите на www.abv.bg- в биологията има страхотни научни статии подкрепа Креационизмът.По същество са подобни с тия във форумът за точни науки,но има и нови неща.И то гениални.В статиите за Рнк и Днк а и в други...

Re: Еволюцията - най голямата лъжа
Posted by: Боно (IP Logged)
Date: December 04, 2005 07:04PM

Ники, ники...
Това по-горе си е лаене и толкова.
Напоследък в България много лаещи се нароиха.
Така се губи и малкото ценно.
Смени си стила, ако искаш да е нещо повече от лаене.
Поздрави

Re: Еволюцията - най голямата лъжа
Posted by: Georgi Marinov (IP Logged)
Date: August 09, 2006 05:01AM

Геномът на шимпанзето се секвенира миналата есен

съвсем не са 223 гена, а доста по-малко

както има и гени, които съществуват у шимпанзето, но ги няма у нас

единствената съществена разлика между двата генома е броя на хормозомите - 24 срещу 23, обаче това не само не отрича общия произход, а го доказва, понеже чоешката втора хромозозма има теломерни секвенции по средата и по същество два центромера (ако и единия да е нефункциониращ)

останалото е 99% хомология, включително и огромно количество абсолютно идентични гени и гени различаващи се само по определени аминокиселинни остатъци, които не дават никакво отражение върху функцията

всичко това е в чудесно съзвучие с една постепенна дивергенция на двете линии, крайният резултата от която са определени дупликации на гени и последваща диференциация на функциите

Pan troglodytes и сemeйство Hominidae сa преки родственици

без абсолютно никакво съмнение

точка по въпроса

да се твърди каквото и да било друго означава да се слезе до нивото на Буш (който май се явява най-сериозен кандидат за прочутото "липсващо звено" - и на физиономия, и на интелект)

А ти нещо смислено да каза.Празни и обидни приказки.Ти виеш ли...ако аз лая...
Posted by: infinityimpossible (IP Logged)
Date: August 13, 2006 05:03PM

На нивото на простаци не слизам.Пълно е с хулиганчета -лумпени многознайковци като тебе из Нета.Ти дори не ме познаваш-нито знаеш пълната ми теория.Такива като тебе само влизат правят едно нещо дето всяко животно го прави ....и си излизам.Срамни ликета сте и зца Човечеството и неговият дух и интелект.Ако искаш да знаеш -за да ти затворя устата ще ти издам една тайна.Моята теория еблизка до еволюцията в едно отношение.Тя е-;програмирана днк-революция;;от силите на злото.И е нещо като-;;еволюция;;-само;че не на бавни обороти -от слепи сили -подбори разни и т.н а на бързи-светкавични.Няма никакво значение аз ли съм прав или официалната наука.Резултатът е един и същ-несъвършенно човешко тяло твърде близо и сходно с животинските...Нещо да имаш да кажеш конкретно по въпросът...

Боно виж си това което постнах по долу за теб.То не е за др.участник.
Posted by: infinityimpossible (IP Logged)
Date: August 13, 2006 05:06PM

Стана грешка при отговорът ми-без да исках отговорих на участника след теб.Думите ми са за теб -а не него.Извинявам се за тая грешка.

Боно-никога повече не ми се подигравай и лицемерничи.Ще си изпатиш-съвет.
Posted by: infinityimpossible (IP Logged)
Date: August 13, 2006 11:49PM

Иначе когато се научиш на елементарно уважение или поне сдържан етикет на поведение може да седнеш да пишеш.Дотогава можеш да вземеш пример от твоите прародители-;;маймуните;;.На тях не им се привижда лаянията-баукания-мяукания и т.н.Това лаене къде го видя бе човек.Ти да не си луд и болен да пишеш такива неща на абсолютно непознат човек.Такъв арогантен и агресивен тон-ако не се извиниш да знаеш ;че си ми длъжник.Ако ми паднеш на улицата такова лаене ще ти покажа-такива зъби ще видиш;че ще ме запомниш за цял живот.Просто ще си получиш заслуженото-по един бой-я ритник я юмрук за тия обидни квалификаци-;;лаенета;;.Така;че не се дръж като -;;вълк;;г-н ;;вълчо;;щото кучетата може и да те ;;изядат;;.Те са за предпочитане пред -;;варварските вълци;;които с извинение се-;;изхождат;;из форумите нахапват и после изчезват.Това лицемерно-;;поздрави;;защо си го лепнал-да не си бавноразвиващ или прекалено тъп или арогантен за да поздравяваш човек който първо си унизил...Това което го казвам на теб го казвам го на всички които ще влизат тук-ще хапят като теб и после беж...Нито виене-нито аууу-нито баууу нито това мяууу което си го лепнал във вид на поздрав накрая ще ти-ви помогнат.Научи се-научете се да не правете това което не искате хората да правят на вас.Иначе ще си плащате.А аз повече няма и да ви чета и отговарям.Така;че безсмислено да пишете коментари които няма да ви ги четат.За да не заприлича-че сами си говорите.Мен поне ме четат явно-някои.

Re: Еволюцията - най голямата лъжа
Posted by: akademika (IP Logged)
Date: May 26, 2007 09:18PM

Вече е време да погледнем вселенски на еволюцията, а не да я зачертваме с лека ръка. Защото науката е разкрила в голяма част еволюцията на Вселената. Разкрити са как еволюират галактиките, звездите и Слъвчевата система. А това, че много неща незнаем е нормално. Предстоят да се открият. Откритият Антропен привцип от физиците дава ясна предстана за посоката на еволюцията. С него най-много злоупотребяват теолози, креационисти и всякакъв вид мистици, защото никой от тях не посочи какво гласи този принцип. А той гласи, че:Физическите константи имат такива стойности, които предполагат развитие на материята в посока към разума и появата му на определен етап на това развитие. Самато име Антропен принцип, произхожда от връзката му с появата на човека. Защо такива основни истини се отбягват от антиелолюционистите. Защото това не им е угодно. Те знаят ли , че един грешен факт да има теорията им ,тя веднага рухва. А всички тия теории са построени от противоречиви факти без доказателства, което ги прави неверни. Така е и с Дарвиновата теория.

Re: Еволюцията - най голямата лъжа
Posted by: Илия Кожухаров (IP Logged)
Date: May 26, 2007 10:07PM

Уважаеми(а) akademika,

Бихте ли развил(а) малко по-подробно засегнатата от Вас тема за "Антропния принцип" – с конкретни примери за конкретни физически константи? Допускам, че по такъв начин тезата, която отстоявате (и която – според мен – заслужава високи адмирации!), ще придобие по-отчетлив и по-убедителен вид.


Re: Еволюцията - най голямата лъжа
Posted by: akademika (IP Logged)
Date: May 27, 2007 08:15PM

Уважаеми И. Кожухаров, повдигнатият въпрос ще го развия в една приемлива форма.

Физическите константи са определени постоянни величини: гравитационната константа, на Болцман и др. Направени са теоретични модели от физиците, с които се доказва, че изменението, на която и да е константа води до несъщестнуването на нашия свят, такъв, какъвто е или ще цари постоянен хаос, при който са невъзможни целостни системи. Например при изменение на гравинационната константа надолу, нашата Слънчева система би се разлетяла, а обратното изменение нагоре, планетите биха паднали на Слънцето. Това е при сегашното положение на Слънчевата система. Ако разгледаме ситуацията преди възникването на нашата система, нещата са още по песиместични. Появява се невъзможност за образуване на Вселената такава, каквато е. Няма да ги има галактиките, звездите и планетите, защото гравитацията обхваща всички тези процеси. Подобен ще бъде и резултата при промяна и на някоя друга константа. Например електронната. Промяната на тази константа ликвидира целият химически свят, в който живеем. Няма да ги има химичните елементи и техните съединения. Само при това положение е невъзможно да има биологическа и разумна еволюция. Сега да преминем към Антропния принцип. Постоянството на константите показва, че еволюцията е насочена към появата на разум /човека/ на определено ниво от развитието на Вселената. Именно в това се състои Антропният принцип. Вселената на определено ниво осъзнава себе си чрез появилия се разум, продукт от неиното развитие. Но без научното познание създадено от разума / човека/ тя не може да осъзнае себе си, както и човека не може да направи това. От всичко казано излиза че еволюцията, развитието е елемент на съществуването на определено вселенско ниво, а появата на живота и разума е елемент от тази вселенска еволюция. Съществуват четири етапа на еволюция на Вселената: физически, химически, биологически и разумен. Всеки етап на еволюция ражда и своите константи, което потвържада факта, че и самите константи са еволюционен продукт, а не са създадени и зададени преди етапите.



Sorry, only registered users may post in this forum.
This forum powered by Phorum.