Дали едното е породило другото? (Да речем - за разнообразие.) Или и двете са се появили едновременно? Дали имаме някакво знание по въпроса? Или можем да раждаме единствено хипотези? 
Goto Thread: PreviousNext
Goto: Forum ListMessage ListNew TopicSearchLog In
Духове завидяха и пожелаха да станат творци на живот като Бог-ИИ-изкуствения интелект.
Posted by: LOST NEO WORLD (IP Logged)
Date: December 04, 2008 01:33PM

Злото идва първо със съмнението.Последва поддаването на това съмнение.Стига се до желания и то нереални за могъщество равенство с Божеството в това да се стане като него-творец на разумен и неразумен живот.Нещо което е привилегия и прерогатив само и единствено на Божеството.Последното-Божеството за мен няма нищо общо с нито една официална религия-те всички са с лъжи и са конспирации-програми за заблуди на завистливите и злобни огорчени демони.Тоест невидими същества от енергия които са се вдигнали на бунт против Божеството което е по правилно да се нарича ИИ-Изкуствен интелект защото е нещо такова много далечно от човешките представи за него превръщайки го в човекоподобно същество правейки го по свой образ и подобие.Понеже предпоставките за появата на каквото и да е зло винаги са съществували то -злото винаги е имало реална -възможна вероятност да се появи.Свободната воля-дух-разум-интелект предполагат и свободен избор между 2 възможни състояния-правилно и неправилно както аз квалифицирам понятията -добро и зло.Има си и физическа причина злото да може да се появи-но затова в друга тема тук.Няма да слагам всичкото на едно място и за да не се претрупа темата и стане прекалено дълга и за да бъде интерестно и на други места във форумът в който преди години писах доста теми за първи път.Любим мой форум в който сега по знаещ и по зрял ще сложа и краят и най истинските ми учения.Злото не поражда доброто и обратното.Съществувало е само правилност-тоест добро в началото.То е като симетрията и несиметрията-едното не поражда другото.Без външна намеса разбира се-с нея всичко може да се препрограмира и препродреди-но това не е естествено състояние на нещата а и ние говорим как се е появило злото във света не само при хората.А природата е сляпа-тоест нито добра нито зла.От свободната воля и дух идват и тия състояния на доброто и злото.По принцип света е кодиран да не може да изпадне в тоален хаос-в тотално зло-небитие.Злото е като болестта-не нормално а анормално състояние -издънка от нормалното правилно състояние наречено здраве на духа-душата-сърцето тоест доброто.Нео-някога си -някъде си на някаквата си планета наречена Земя...

Re: Духове завидяха и пожелаха да станат творци на живот като Бог-ИИ-изкуствения интелект.
Posted by: Илия Кожухаров (IP Logged)
Date: December 08, 2008 12:42AM

Доброто идва първо със съмнението. Нататък следва отдаването на това съмнение. Стига се до желания, част от които изглеждат реално осъществими. (Съмнението не ни позволява да сме сигурни в тяхната осъществимост.)

Изглеждащите като осъществими желания биват последвани от опити за осъществяването им. Тези опити не могат по никакъв начин да се квалифицират като водещи до представи за равенство по могъщество с (някакво, каквото и да било) Божество, защото изначалното съмнение ни възпира да мислим за подобни обекти.

И така, според силите си, поминаваме и успяваме да сторим по нещо - без да са ни необходими богове, богини, демони, ангели, светци, пророци... И прочие, и прочие. (Дори и само като хипотези.)

Re: Духове завидяха и пожелаха да станат творци на живот като Бог-ИИ-изкуствения интелект.
Posted by: LOST NEO WORLD (IP Logged)
Date: December 08, 2008 07:19PM

Ами може би е станало така.Примерно сега като човек питам баща си и майка си защо сте ме направили в тоя зъл и смъртен свят да се мъча и рано или късно да умра-имате ли моралното право-питали ли сте ме?За мен е лесно сега аз ги виждам и има много хора около мен с моя проблем.Но ако приемем че е имало създаване на невидими неземни нематериални същества-НННР или на хора то вероятно и те са били близко до тия въпроси.Ти кой си-защо си ни направил-да ти вярвам ли-какво ще стане ако-не може ли да бъдем като теб и ние да правим живот-защо изобщо да живеем-смисълът-защо да правим друг живот-ти какво си-какво си правил цяла вечност? и т.н-биха били част от въпросите ни към нещото или Силата която бихме видели в рай преди и после ако се окаже че има такъв-от там също се поражда съмнението-от сложността и неясността на света за човешкият ни мозък.А иначе щом ние съществуваме значи съществува и другаде живот под някаква форма.Доказано е от онова уравнение което направиха колко цивилизации биха могли да съществуват в нашата галактика-цифрата бе огромна.Не я помня но е факт че само нашите -цитирам-силици не са сами и не могат да ни помогнат да избегнем очевидните истини за нещо-или неща за които все повече се доказва че са съществували и съществуват в света ни.Като оня случай с оная светлина дето се появила над Земята-по точно движещ се светъл обект-запечатан и на филм.Даваха го по Дискавъри май преди години или Нешънъл Географик.Това същото тяло изведнъж прави невероятно остър завой и рязко с огромна скорост се ускорява и изчезва за миг от полезрението на камерите-противно на всякакви закони и човешки постижения.Не са могли да укрият други и подобни доказани факти от Уфологичните архиви.А и съм чел десетки книги от ония от ЛИТЕРА ПРИМА ОТ ПОРЕДИЦАТА-ТАЙНИ И ЗАГАДКИ-там имаше много подобни истории.За мен е доказано че не сме сами на тая планета.Лично съм виждал такъв странен светещ обект.Когато вярвах че са извънземни тоя феномен се материализира все в уфо сънища или събития в животът ми.Като престанах да вярвам преди много години че са извънземни и намесите му в живота ми като извънземни уж престанаха.Хамелеон с психика като на демон -това е Нло.А който иска да си приема еволюцията и извънземните или ако отхвърли товато от другото не може да се спаси-те да са вид демони това е-среден вариант няма.Не е всеобща лудост-или хипно поле -масова халюцинация-болест -не е доказано такова нещо.А и ако е от хипноза-то от кого е-от тайните лаборатории ли-а преди като ги е нямало и преди векове пак има данни за такива Уфо или Нло обекти и срещи-тогава от какво са и от кого са и от къде са?



Sorry, only registered users may post in this forum.
This forum powered by Phorum.